آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۶ آذر؛ یک فوتی و ۵۶ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز شنبه ششم آذرماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ٣۵٠ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۸ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۵۶ نفر مثبت قطعی شد که ۵٠ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۶ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ١٢۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ٩٠ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ١٧٢٧ نفر رسید.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ١۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: در حال حاضر به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان‌های کوهرنگ و خانمیرزا آبی و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.

کد خبر 538218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.