خسارت حقابه کشاورزان پرداخت می‌شود

استاندار اصفهان گفت: مهمترین مورد حقابه کشاورزان است و در بحث حقابه‌ها با وزارت نیرو هماهنگ شد بابت آبی که از کشاورزان به یزد، چهارمحال، اصفهان و صنعت داده شده با کمک خود کشاورزان برای بارگذاری در یک سامانه خسارت حقابه به آنها پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سیدرضا مرتضوی در گفت‌وگو با اخبار شبانگاهی شبکه خبر اظهار کرد: در طول سال‌ها مشکلات انباشته در حوضه زاینده‌رود ناشی از خشکسالی، سو مدیریت و بارگذاری‌های بسیار شرایط نامناسبی را ایجاد کرده و معیشت مردم شرق و غرب را منجر شده و اعتراضات این قشر کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: از ابتدای کار در این دوماهه ده‌ها جلسه در خدمت کشاورزان در مورد آب زاینده رود و مدیریت حوضه آبریز برگزار شده و تلاش شد با حضور وزیر نیرو پیگیری مشکلات مردم اصفهان با حضور میدانی در حوزه آبریز صورت گیرد.

استاندار اصفهان گفت: مصوباتی در مورد مباحث حوضه آبریز زاینده‌رود داشتیم که احیای ستاد زاینده‌رود یکی از آنها بوده و مسائلی که باید طرح شود در این جلسات مطرح شد.

وی ادامه داد: با حضور وزیر نیرو، وزیر کشاورزی، وزارت صمت و استانداران حوضه این اقدام صورت گرفت و مصوباتی هم داشتیم و در استان هم همه دستگاه‌ها موظف به کاستن از مشکلات گذشته کشاورزان شدند که برای کاهش مشکلات تصمیمات کوتاه مدت، بلندمدت و میان مدت لازم است.

مرتضوی تصریح کرد: مهمترین مورد در این حوضه حقابه کشاورزان است و در بحث حقابه‌ها با وزارت نیرو هماهنگ شد بابت آبی که از کشاورزان به یزد، صنعت، چهارمحال یا اصفهان داده شده با کمک خود کشاورزان در یک سامانه خسارت حقابه به آنها پرداخت شود.

وی اظهار کرد: در گام‌های بعدی استفاده از ظرفیت پساب اصفهان و علاوه بر تصفیه خانه شمال و جنوب یک تصفیه دیگری روی آب آن انجام شود تا قابل مصرف برای کشاورزان باشد همچنین مقرر شد گزارش کار هر ۱۵ روز یکبار و بخش دیگری از گزارشات به صورت سه ماهه به استانداری داده شود تا مسئله کشاورزان حل شود.

کد خبر 538026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.