باران‌ساز به روی صحنه می‌رود

نمایش «باران ساز» نوشته‌ی «ریچارد ناش» و با کارگردانی «میثم کیان» در عمارت تاریخی سعدی اصفهان به روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، نمایشنامه «باران ساز» به قلم «ریچارد ناش» نویسنده، شاعر، نمایشنامه‌نویس، کارگردان و استاد دانشگاه، اثری است که با بهره گیری از فضایی نمادین و با بکارگیری واقعه‌ای طبیعی یعنی خشکسالی که زندگی مردم جنوب آمریکا را مختل کرده است، فاجعه‌ای را به تصویر می‌کشد که از حد تحمل خارج است.

خشکسالی که موضوع اصلی نمایشنامه باران ساز است مضمونی نمادین دارد. نویسنده در این نمایش نامه‌ی سه پرده‌ای محیطی را به تصویر می‌کشد که آدم‌ها در آن از خودبیگانه و با دیگران نیز بیگانه می‌شوند و در این اوضاع و حال وهوایی که خشکسالی بیداد می‌کند ماجرای دختری را در خانواده‌ای می‌بینیم که سن ازدواج را پشت سر گذاشته و خانواده به شدت نگران ازدواج او هستند آن قدر که دیگر از خشکسالی و مرگ ومیر احشام نگران نیستند! دختری که نازیباست و نقشه‌های برادران برای ازدواج او به نتیجه نمی‌رسد. اما ناگهان مردی شیاد و حقه باز با زبانی چرب ونرم از راه می‌رسد که ادعا می‌کند «باران ساز» است.

نمایشنامه «باران ساز» مهم‌ترین اثر «ریچارد ناش» است که بر اساس آن یک فیلم سینمایی نیز ساخته شده که جایزه کارل کاس را دریافت کرده است.

نمایش «باران ساز» به کارگردانی «میثم کیان» از تاریخ ششم تا ۲۲ آذر ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه ماه، واقع در خیابان استانداری، گذر هنری سعدی، عمارت تاریخی سعدی اصفهان به صحنه می‌رود. در این نمایش، عبدالرضا آژ، دلاور خسرونیا، میلاد ترابی، رها شیرانی، سعید افشار و علی همدانی رجا به ایفای نقش پرداخته اند.

علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنی http://tiwal.ir بلیت خود را تهیه کنند. همچنین براساس مذاکران صورت گرفته میان انجمن صنفی روزنامه نگاران استان اصفهان و کارگردان این نمایش، مقرر شد هفتم آذرماه تعدادی بلیت مهمان برای حضور اعضای این انجمن در نظر گرفته شود که براین اساس علاقه مندان به تماشای نمایش «باران ساز» برای هماهنگی می‌توانند با روابط عمومی انجمن صنفی روزنامه نگاران استان اصفهان به شماره ۰۹۱۳۲۲۹۴۹۷۲ تماس بگیرند.

باران‌ساز به روی صحنه می‌رود

کد خبر 537995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.