هوای اصفهان ناسالم برای گروه‌های حساس/۵ ایستگاه ناسالم برای عموم

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ جمعه پنجم آذرماه – در ساعت منتهی به ۹:۳۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۴۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ جمعه پنجم آذرماه - در ساعت منتهی به ۹:۳۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۴۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان‌های انقلاب با شاخص ۱۶۰، پروین ۱۵۸، کاوه ۱۵۸، میرزاطاهر ۱۵۵، رهنان ۱۵۵، در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) قرار دارند وایستگاه‌های احمدآباد با شاخص ۱۴۷، باهنر ۱۴۵، استانداری ۱۴۳، مبارکه ۱۳۶، فرشادی ۱۲۸، خرازی ۱۲۸، ورزشگاه میثاق ۱۲۴، فیض ۱۱۴، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارند و ایستگاه جی با شاخص ۲۲۵، در وضعیت بسیار ناسالم (بنفش) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های خواجو، باغ غدیر، دانشگاه، فعال نیست همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های رودکی با شاخص ۸۱، در وضعیت سالم قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر روی عدد ۷۴ در وضعیت سالم و سجزی با قرار گرفتن روی ۱۵۳، در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 537921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.