ممنوعیت استعمال دخانیات در تمام دانشگاه‌ها

رئیس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: ممنوعیت عرضه دخانیات در تمام دانشگاه‌ها با همکاری دادستان کل کشور اجرا می‌شود.

به گزارش ایمنا، بهزاد ولی زاده رییس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به ممنوعیت عرضه دخانیات با همکاری دادستان کل کشور اظهار کرد: در حال حاضر ممنوعیت عرضه انواع محصولات دخانی با همکاری دادستان کل کشور و برخی از دستگاه‌های ذی ربط به صورت جدی اعمال می‌شود.

وی افزود: عرضه دخانیات و حتی قلیان در تمامی اماکن ممنوع بوده و با گزارش‌های مردمی و نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی متخلفان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. یکی از برنامه‌های مهم اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت راه اندازی شهرها و روستاهای بدون دخانیات است که در این طرح ۶۳ دانشگاه علوم پزشکی مشارکت دارند و یک شهر یا رو ستای بدون دخانیات را براساس شاخص‌های از قبل تعیین شده معرفی می‌کنند. وزارت بهداشت در جهت اجرای این طرح دستورالعمل‌های لازم را تدوین کرده است.

رییس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر ممنوعیت عرضه قلیان در تمام دانشگاه‌های کشور رصد می‌شود و در این میان ۱۷ دانشگاه به طور کامل عرضه قلیان در آن ممنوع شده است و دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان الگو معرفی شده است. در حال حاضر ممنوعیت استعمال دخانیات در تمام دانشگاه‌ها و حتی در فاصله ۱۰۰ متری از مکان دانشگاه‌ها اجرا می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

کد خبر 537904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.