آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۴ آذر؛ یک فوتی و ۶۷ ابتلای جدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدراشد جزایری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز پنجشنبه چهارم آذرماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۰۳ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۸ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۶۷ نفر مثبت قطعی شد که ۵۳ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۱۴ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

جزایری گفت: اکنون ۱۳۷ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۰۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۱۷۲۴ نفر رسید.

رئیس مرکز بهداشت استان، عنوان کرد: اکنون ۱۵ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تصریح کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان‌های بروجن، شهرکرد، فارسان و لردگان نارنجی و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، کیار، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد هستند.

کد خبر 537858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.