میرکاظمی: تورم در سال ۱۴۰۱ مهار می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سه ماه گذشته خلق پولی انجام نشد و گزارش اخیر مرکز آمار نشان‌دهنده کاهش نرخ تورم است که با ادامه و تکمیل همین روند در سال آینده، تورم مهار خواهد شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان برنامه و بودجه، سیدمسعود میرکاظمی در نشست با اعضای شورای فرماندهی بسیج این سازمان با تأکید بر اینکه فعالیت‌های تخصصی با نگاه بسیجی انجام می‌شود، اظهار کرد: بسیج به مجموعه‌ای تبدیل شده که هر جا ضرورتی وجود داشته باشد حضور پیدا می‌کند. در سیل، زلزله، جنگ و واکسیناسیون شاهد نقش آفرینی بی‌بدیل این بخش بوده‌ایم.

وی با اشاره به نقش بسیج در کمک به حل مشکلات اقتصادی گفت: مسئله‌ای که در سازمان برنامه و بودجه به ویژه از سوی بسیج باید دنبال شود روحیه و مطالبه تغییر است زیرا تغییر ریل اقتصادی یک ضرورت است و منجر به بهره‌وری بالا و استفاده مؤثر از منابع خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه سرنوشت اقتصادی کشور به اراده بیگانگان گره زده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: مذاکره مسیر خود را طی می‌کند اما ایران کشور فقیری نیست که معطل کشورهای دیگر باشد.

میرکاظمی با بیان اینکه لازم است سیاست‌ها اصلاح و مسیر درستی اتخاذ شود، اظهار داشت: بسیج می‌تواند در فرهنگ‌سازی و ترویج روحیه انقلابی کمک بزرگی به کشور کند زیرا بی ارادگی، کشور را دچار مشکل می‌کند اما اراده انقلابی و روحیه می‌تواند تغییر لازم را ایجاد کند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی به ارث رسیده به دولت سیزدهم تصریح کرد: مشکل امروز مردم معیشت، وضعیت کسب و کار، درآمد خانوار و تورم است و هدف‌گیری همین شاخص‌ها و حل مشکلات از وظایف سازمان برنامه و بودجه محسوب می‌شود و در سه ماهی که دولت سیزدهم مستقر شده است ثبات اقتصادی در سازمان برنامه و بودجه هدف‌گیری شده تا اعتماد به اقتصاد برگردد.

معاون رئیس جمهوری با انتقاد از میراث به جا مانده فروش اوراق دولتی در دولت گذشته، اظهار داشت: سال ۹۶ فضا برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور بیش از امروز فراهم بود اما با این وجود فعالیت برای افزایش درآمد و مدیریت بر هزینه‌ها ادامه خواهد داشت و با کمک خدا حتماً به نتیجه مطلوب می‌رسیم. اگر به جای کدخدا به خدا اتکا شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

میرکاظمی، وظیفه سازمان برنامه و بودجه را اصلاح ساختار بودجه دانست و گفت: این نهاد نقش اصلی در تغییرات را بر عهده دارد به شرطی که درگیر مسائل حاشیه‌ای نشود و بقیه سازمان‌ها را برای این تغییرات بسیج کند.

وی نقش بسیج در تغییر ریل اقتصادی را مهم دانست و تاکید کرد: بسیج همانطور که در همه مسائل جلودار است در بستر سازی و فرهنگ‌سازی برای تغییرات جلودار باشد تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

معاون رئیس جمهوری به اهمیت اقناع سازی برای دستیابی به اصلاحات ساختاری اشاره کرد و گفت: جلسات منظمی جهت هم اندیشی و هم افزایی با نمایندگان مجلس، کمیسیون‌های مجلس و وزرا تشکیل شده و مسیر اقناع سازی جهت تغییر ریل اقتصادی ادامه خواهد داشت.‌

کد خبر 537570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.