واکنش شیخ سلمان به تغییر قانون به نفع سعودی‌ها در آسیا+عکس

هشتمین نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با حضور رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران برگزار شد.

به گزارش ایمنا، هشتمین نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به میزبانی منامه پایتخت بحرین برگزار شد.

شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در این نشست حضور داشت و در بخشی از حرف‌هایش به موضوع مهم و کلیدی اصلاح قانون حضور بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت. در این نشست مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان به عنوان نایب رئیس AFC حضور داشت.

واکنش شیخ سلمان به تغییر قانون به نفع سعودی‌ها در آسیا+عکس

شیخ سلمان، رئیس AFC در زمینه افزایش تعداد سهمیه باشگاه‌ها در لیست بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: تغییراتی در قوانین بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا رخ داد. همچنین تغییراتی در تقویم مسابقات انجام شد. تمام این اقدامات در راستای بهبود وضعیت بازیکنان، باشگاه‌ها و تیم‌های ملی انجام شده است.

دو هفته پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد باشگاه‌های فوتبال می‌توانند از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا بدون محدود بازیکنان خارجی به همراه خود بیاورند. ولی تنها حق استفاده از چهار بازیکن خارجی در ترکیب تیمشان دارند.

عربستان تنها کشوری است که در لیگ خود مجوز حضور هفت لژیونر خارجی به هر باشگاه را داده است. با تغییر این قانون بیشترین منفعت را سعودی‌ها می‌برند. چون می‌توانند با هفت بازیکن خارجی وارد رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شوند و به صورت چرخشی از بازیکنان خارجی‌شان استفاده کنند.

منبع: فارس

کد خبر 536938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.