وحیدی: اختیارات بیشتری به استانداران تفویض می شود

وزیر کشور گفت: اختیارات بیشتری به استانداران سراسر کشور واگذار خواهد شد و مطابق فرایند پیش‌بینی شده در بودجه ۱۴۰۱ صندوق توسعه ملی در استان ها شکل خواهد گرفت.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور روز یکشنبه -۳۰ آبان‌ماه- در جلسه شورای معاونین وزارت کشور، اظهار کرد: باید کشور را استاندار محور اداره کنیم نه وزارتخانه محور و برای این منظور بخشی از اختیارات وزارتخانه‌ها به استانداران تفویض می‌شود و وزارتخانه‌ها بیشتر نقش حمایتی و نظارتی خواهند داشت.

وی افزود: در بودجه ۱۴۰۱، بودجه استانی با محوریت اختیار عمل بیشتر استانداران در نظر گرفته شده و این پیشنهاد به حضرت آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری محترم کشور ارائه شده است.

وزیر کشور در خصوص اعطای اختیارات بیشتر به استانداران هم گفت: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیأت دولت ارائه خواهیم کرد.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی در کشور بر ضرورت تعامل نزدیک‌تر و بیشتر با نمایندگان ملت تاکید کرد و گفت: باید ارتباطات گسترده‌ای با نمایندگان ملت داشته باشیم و در این خصوص معاونین وزارتخانه‌ها ارتباطات بیشتری با نمایندگان برقرار می‌کنند.

وی از استانداران خواست تعامل، همکاری و همراهی بیشتری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

وزیر کشور با بیان اینکه وزارت کشور، وزارتخانه مادر و انقلابی است، گفت: کارکنان این وزارتخانه اعم از استانداران، فرمانداران با روحیه انقلابی، مدیریت جهادی و تحرک عمل بالا باید اهتمام بیشتری در در انجام مأموریت‌های محوله داشته باشند.

کد خبر 536930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.