روزانه حدود ۵۰۰ تن زباله از انهار تهران جمع‌آوری می‌‎شود

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه روزانه حدود ۸۰ کامیون زباله از انهار و جوی‌های سطح پایتخت جمع‌آوری می‌شود، گفت: وزن تقریبی این زباله ها حدود ۵۰۰ تن است.

به گزارش ایمنا، اصغر عطایی اظهار کرد: شهرداری تهران در آستانه فصل بارندگی با تمامی امکانات نرم افزاری و سخت افزاری تلاش دارد شهروندان را به هنگام بارندگی با کمترین زحمت مواجه کند و شهروندان باید از ریختن زباله در این اماکن جدا خودداری کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار کیلومتر انهار و جوی در سطح پایتخت وجود دارد، افزود: شهروندان باید از ریختن زباله در این اماکن جدا خودداری کنند، اما متأسفانه در این زمینه شهروندان همکاری لازم را ندارند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: به دلیل وجود همین زباله‌ها در انهار بوده که در بارندگی اخیر چند نقطه از شهر تهران دچار آب‌گرفتگی شد و از شهروندان درخواست داریم برای جلوگیری از آب‌گرفتگی احتمالی در فصل زمستان از ریختن زباله در انهار خودداری کنند.

عطایی در خصوص برخورد با صنوفی که پسماند خود را درون نهرها می‌ریزند نیز گفت: در این حوزه قوانینی وجود دارد و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران می‌تواند با صنوف زباله‌ساز برخورد کند.

وی تاکید کرد: پسماندهای تولیدی واحدهای صنعتی باید توسط خودشان حمل شود، اما در برخی مواقع برای فرار از هزینه این کار پسماند را به درون دریچه‌ها می‌ریزند که قطعاً در این موارد با محرز شدن موضوع به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد: شهرداری تهران امسال برنامه ویژه‌ای در فصل بارندگی دارد و با به‌کارگیری آخرین امکانات به روز و پیشرفته تلاش دارد که شهروندان در زمان بارندگی از بارش‌ها لذت کافی ببرند.

عطایی خاطرنشان کرد: تمامی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به ماشین آلات برف‌روب و شن‌پاش و تمامی ایستگاه‌ها به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مناسب مجهز هستند، بنابراین پیش بینی می‌شود که امسال شهروندان در زمان بارش برف و باران با کمترین زحمت مواجه شوند.

منبع: ایرنا

کد خبر 536769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.