بارش باران در راه اغلب مناطق کشور / کاهش کیفیت هوا برای شهرهای صنعتیِ نیمه شمالی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده و وزش باد در برخی نقاط کشور خبر داد.

به گزارش ایمنا، صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی طی ۲۴ ساعت آینده در جنوب شرق کشور وزش باد و در ارتفاعات کرمان، نیمه جنوبی فارس و غرب هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار انتظار می‌رود.

وی افزود: _شنبه ۲۹ آبان ماه_ در ایلام، لرستان، شمال و شرق خوزستان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، غرب فارس و جنوب اصفهان رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد. _یکشنبه ۳۰ آبان ماه_ با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، شمال فارس، شمال بوشهر و غرب اصفهان بارشی پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران ادامه‌داد: دوشنبه (اول آذرماه) گستره فعالیت سامانه مناطق شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران را نیز در بر خواهد گرفت و در مناطقی از شرق و شمال شرق کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی اضافه‌کرد: دوشنبه (اول آذر ماه) بارش ضمن تقویت در جنوب غرب و غرب کشور نیمه غربی کشور را فراگرفته و به دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و غرب سواحل دریای خزر نیز کشیده خواهد شد. همچنین در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به صورت برف و در استان‌های جنوبی همراه با رعدوبرق خواهد بود.

ضیاییان افزود: سه‌شنبه (دوم آذر ماه) در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید رخ می‌دهد و این سامانه به تدریج از مرزهای شرقی خارج خواهد شد. همچنین طی دو روز آینده با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت واقع در نیمه شمالی کشور افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا قابل انتظار است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۹ آبان ماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۳۰ آبان ماه) صاف و غبارآلود و گاهی نیمه ابری با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان گفت: طی امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ آبان ماه) بندرعباس و اهواز و بوشهر با دمای ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و مشهد و همدان با دمای ۸ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

کد خبر 536405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.