نصب ۱۷ دوربین ثبت سرعت و تخلفات رانندگی در شهر کرمانشاه

سرپرست شهرداری کرمانشاه گفت: در راستای کاهش بار ترافیکی و ثبت تخلفات رانندگی، ۱۷ دوربین ثبت سرعت و تخلفات رانندگی در سطح شهر کرمانشاه نصب می شود.

به گزارش ایمنا، امیر رحیمی اظهار کرد: رفع ترافیک و کاهش تصادفات شهری برای مجموعه مدیریت شهرداری کرمانشاه یک امری مهم و ضروری است که رفع این مشکلات در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در راستای کاهش بار ترافیکی و همچنین ثبت تخلفات رانندگانی که با اقدامات خطرناک خود باعث برهم خوردن آرامش شهروندان می‌شوند، نصب دوربین‌های ثبت تخلف را در اولویت قرار داده‌ایم.

سرپرست شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون ۹ دوربین ثبت سرعت و تخلفات در سطح شهر نصب است، خاطرنشان کرد: ۱۷ دوربین پلاک خوان جهت ثبت تخلفات بزودی در سطح شهر، کمربندی غربی و بزرگراه امام خمینی (ره) نصب خواهد شد.

رحیمی ادامه داد: ویژگی‌های این دوربین‌ها خواندن پلاک خودرو، ثبت سرعت و همچنین محاسبه فاصله زمانی بین دو دوربین است و اگر خودرویی زودتر از مدت زمان تعیین شده به دوربین بعدی برسد، پلاک آن ثبت تخلف خواهد شد.

وی در خصوص نحوه قرارداد این پروژه گفت: این دوربین‌ها با همکاری بخش خصوصی و به صورت قرارداد "B.O.T" نصب خواهند شد.

سرپرست شهرداری کرمانشاه تاکید کرد: شهرداری کرمانشاه جهت کاهش بار ترافیکی نیز برنامه‌هایی را در دستور کار دارد که پس از بررسی‌های کارشناسی و اقدامات فنی لازم، به مرحله اجرا خواهد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 536257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.