هک اطلاعات ۱۲۰۰ کارت بانکی

رئیس پلیس فتا استان اصفهان از دستگیری فردی که با استفاده از دستگاه اسکیمر اطلاعات کارت بانکی ۱۲۰۰ شهروند را سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی اظهار کرد: در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه ۱۰۲ میلیون ریال به صورت غیرمجاز از حساب وی برداشت شده موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: بلافاصله پرونده‌ای در پلیس فتا تشکیل و کارشناسان تحقیقات وسیعی را به منظور شناسایی و دستگیری عامل برداشت از حساب بانکی شاکی انجام دادند و به سرنخ‌هایی نیز دست یافتند که نشان می‌داد فرد سارق وجوه مسروقه را به رمز ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان ادامه داد: در ادامه رسیدگی به این پرونده، شاکیان زیادی به این پلیس مراجعه و با موضوع مشابه دادخواست خود را مطرح کردند که ورود حجم بالای پرونده‌های مشابه هم فرضیه کپی شدن کارت‌های بانکی را برای کارشناسان مسجل کرد.

و: تصریح کرد سرانجام با ردیابی‌های هوشمندانه کارشناسان، مشخص شد هویت فردی که در یکی از پارکینگ‌های شهر اصفهان با استفاده از دستگاه اسکیمر، اطلاعات کارت‌های بانکی مشتریان را کپی کرده و در فرصت‌های مناسب وجوه داخل آنها را برداشت می‌کرد را به دست آورده و بلافاصله موضوع به عرض مقام قضائی رسیده و دستور جلب متهم صادر شد.

سرهنگ مرتضوی با اشاره به متواری بودن متهم گفت: با اشراف اطلاعاتی کارشناسان پلیس فتای استان سرانجام محل اقامت متهم در یکی از هتل‌های تهران شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و به اصفهان منتقل شد.

وی با اشاره به اعتراف صریح متهم به برداشت ۲۰ میلیارد ریال از حساب بانکی یک هزار و ۲۰۰ شهروند از ابطال تمامی کارت‌های اسکیمر شده خبر داد و گفت: با اعترافات متهم ۲ زن که با وی همکاری داشتند نیز دستگیر و هر ۳ نفر پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد و کسانی که به این روش از حساب آن‌ها سرقت شده می‌توانند به پلیس فتای استان اصفهان مراجعه کنند، گفت: به مردم توصیه می‌کنیم برای مصون ماندن از این گونه سرقت‌ها همیشه یک کارت با مبلغ اندک برای امور روزانه خود داشته و مبالغ زیاد خود را در کارت بانکی دیگر قرار دهند، همچنین سامانه پیامک گوشی خود را فعال کرده و به محض برداشت غیرمجاز از حساب خود موضوع را به پلیس و بانک مربوطه اطلاع دهند و به هیچ عنوان رمز کارت بانکی خود را در اختیار افراد دیگر قرار نداده و اگر این کار را کردند در کمترین زمان ممکن نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام کنند تا راه سوءاستفاده برای مجرمان بسته شود.

کد خبر 536245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.