ماموریت رئیسی به مرکز بررسی‌های استراتژیک برای احیای زاینده‌رود

رییس‌ جمهور به رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برای مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده‌رود ماموریت داد. 

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک رئیس جمهور، در پی مأموریت سید ابراهیم رئیسی به مرکز بررسی‌های استراتژیک برای تهیه یک طرح علمی و عملیاتی برای احیای زاینده رود، رئیس این مرکز اظهار کرد: بنا داریم با کمک تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهی و مراکز علمی کشور به صورت علمی و عملیاتی به این موضوع بپردازیم.

رئیسی طی روزهای گذشته در جمع نمایندگان استان‌های سمنان، قم و اصفهان گفته بودند: «به رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری مأموریت دادم مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده‌رود را آغاز کنند. کمیته و کارگروه فعالی برای رسیدگی به این مسأله تشکیل خواهد شد تا احیای زاینده‌رود و رفع مشکل مربوط به آن مثل فرونشست زمین در مناطق مرکزی کشور به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و یک طرح علمی و عملیاتی برای رفع آن تهیه شود.»

در همین زمینه رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این اولین مأموریت ویژه رئیس‌جمهوری به مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری است و بنا داریم با کمک تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهی و مراکز علمی کشور به صورت علمی و عملیاتی به این موضوع بپردازیم.

محمدصادق خیاطیان در ادامه تصریح کرد: مناطق مختلف کشور از چالش آب رنج می‌برند و رفع این چالش در کشور یکی از اولویت‌های اساسی دولت سیزدهم است.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری اضافه کرد: مردمان شریف و نجیب استان‌های اصفهان، قم، سمنان و یزد در طول سال‌های گذشته، رنج‌های فراوانی را در پی بی‌آبی و خشکسالی کشیده‌اند.

خیاطیان خاطرنشان کرد: ما از مطالعات پیشین و ظرفیت نخبگان استفاده خواهیم کرد تا راه‌حل‌های مناسبی برای برون رفت از این مشکلات فراهم کنیم.

کد خبر 535095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.