جمع آوری ۴۱۲ دکل ارتباطی از شهر مشهد

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد گفت: از سال ۹۶ تاکنون و در راستای زیباسازی سیما و منظر شهری و ساماندهی دکل‌های مخابراتی ۴۱۲ دکل از سطح شهر جمع آوری شده است.

به گزارش ایمنا، محمد جواد رجائیان، اظهار کرد: در کنار جمع‌آوری ۴۱۲ سایت و دکل مخابراتی طی چهار سال ۱۳۲ دکل و سایت نیز تجمیع شده‌اند که این امر باعث جلوگیری از احداث و نصب ۲۶۸ سایت مخابراتی و دکل در شهر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای حفظ سیما و منظر شهری دکل‌های مخابراتی به شکل درخت طراحی و در بوستان‌ها و فضاهای سبز شهری جانمایی و نصب شده‌اند. از این پس مجوز نصب دکل‌های ارتباطی در بوستان‌ها پس از تأیید کارگروه مکان‌یابی شهرداری صرفاً در قالب طرح زیباسازی درختی اقدام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد با بیان اینکه برای کاهش تعداد دکل‌های ارتباطی از دکل‌های ترافیکی استفاده دو منظوره شده است، تصریح کرد: بر همین اساس از این دکل‌ها در کنار کاربری ترافیکی با نصب تجهیزات به عنوان دکل مخابراتی و ارتباطی استفاده شده است که موجب کاهش آلاینده‌های بصری در سطح معابر شهر شده و صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای نیز به همراه داشته است.

رجائیان، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده پس از پایان قرارداد BOLT با شرکت‌های مخابراتی کلیه دکل‌های احداث شده به مالکیت سازمان فاوا شهرداری مشهد درخواهد آمد که از این محل سالانه ۳۰ میلیارد تومان درآمد پایدار ایجاد می‌شود.

گفتنی است توجه به سیما و منظر شهری، ایجاد ملاحظات پدافند غیرعامل، توسعه پوشش شبکه مخابراتی شهر مشهد و جلوگیری از گسترش بی رویه سایت‌های مخابراتی از اهداف طرح ساماندهی سایت‌های مخابراتی است که با مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد در حال انجام است.

کد خبر 534477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.