واریز ۱۰ لیتر سهمیه جبرانی بنزین در پایان آبان ماه

وزیر نفت در خصوص سهمیه بنزین جبرانی گفت: برای جبران اختلالی که در سامانه هوشمند سوخت به وجود آمد، ۱۰ لیتر بنزین سهمیه ای جبرانی برای خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است که پایان آبان ماه واریز خواهد شد.

به گزارش ایمنا، جواد اوجی امروز در حاشیه بیست و دومین نشست اوپک پلاس با بیان اینکه در این نشست تصمیم ماه قبل در خصوص افزایش تولید برای ماه دسامبر ۲۰۲۰۱ تمدید شد، اظهار کرد: با اکثریت توافق شد تولید ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کند.

وی در مورد افزایش صادرات نفت ایران نیز گفت: در دولت سیزدهم توفیقات خوبی در صادرات نفت و میعانات نفتی رقم خورد که با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی و خارجی صادرات رو به بهبودی رفته است.

وزیر نفت تاکید کرد: اقدام کودکانه آمریکا در آب‌های دریای عمان نیز نشان دهنده موفقیت دستاورد ایران در افزایش صادرات نفت خام ایران است.

اوجی ادامه داد: وزارت نفت خود را معطل تصمیمات نمی‌کند و تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌ها و روش‌های مختلف فروش توفیقات بیشتری حاصل شود.

وی در مورد سهمیه جبرانی بنزین نیز افزود: از ملت ایران تشکر می‌کنم که صبوری به خرج دادند. امروز تمامی جایگاه‌ها به سامانه وصل است و از طریق کارت سوخت‌گیری انجام می‌شود.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه در دولت سهمیه جبرانی مصوب شد، گفت: ۱۷ مورد کاربری و مصرف بنزین در قالب کارت سوخت وجود دارد.

اوجی ادامه داد: برای جبران این اختلال، سهمیه سواری شخصی که سهمیه عادی ۶۰ لیتر در ماه است، در پایان آبان ماه به ۷۰ لیتر افزایش پیدا می‌کند. برای موتور سیکلت‌ها نیز ۵.۶ میلیون کارت فعال وجود دارد که سهمیه آنها از ۲۵ لیتر به ۳۰ لیتر افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: مجموع سهمیه جبرانی ۲۵۸ میلیون لیتر است.

منبع: ایرنا

کد خبر 533258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.