طرح زوج و فرد از روز شنبه در اصفهان اجرا می‌شود

سخنگوی استانی ستاد مقابله با کرونا در اصفهان گفت: طرح ترافیکی زوج و فرد و ممنوعیت تردد شبانه از ساعت۲۲ تا ۳ بامداد از شنبه هفته آینده هشتم آبان در اصفهان از سر گرفته خواهد شد.

حجت‌الله غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: بر اساس مصوبات امروز این ستاد، با توجه به مسائلی مانند ترافیک سنگین هسته مرکزی کلان شهر اصفهان، آمار کرونا، سردی هوا و وارونگی دما مقرر شد طرح ترافیکی زوج و فرد از شنبه هفته آینده از ساعت هشت تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۱ در هسته مرکزی کلانشهر اصفهان اِعمال شود.

وی با بیان اینکه در چند هفته اخیر به‌دلیل فعالیت برخی از مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شیفت شب و تا ساعت ۲۴، ممنوعیت تردد شبانه تعلیق شده بود، گفت: با هماهنگی با پلیس راهور مقرر شد که ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا سه بامداد مجدد فعال شود اما افرادی که در ساعت ۲۲ تا ۲۴ به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه می‌کنند با ارائه شماره پلاک خودرو خود و ارسال فهرست آنها از سوی دانشگاه علوم پزشکی به پلیس راهور، مشمول جریمه نمی‌شوند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان اصفهان با اشاره به اینکه شبکه حمل و نقل عمومی و قطار شهری نیز از ساعت شش صبح تا ۲۲ شب فعال است، خاطرنشان کرد: ورود خودروهای غیر بومی از شهرستان‌های قرمز در استان‌های یزد و فارس به استان اصفهان نیز ممنوع است و این خودروها برگشت داده می‌شوند.

وی تاکید کرد: از فردا چهارشنبه نیز ورود کارکنان دولت و فعالان اصناف به محل کار با کارت واکسیناسیون الزامی است و مقررات لازم در این زمینه اعمال می‌شود.

غلامی با اشاره به گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تاکنون حدود ۷۰ درصد جمعیت استان نوبت اول و ۴۴ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کردند اما میزان پوشش واکسیناسیون برای افراد ۱۲ تا ۱۸ سال بمنظور بازگشایی مدارس بسیار مهم است که باید به ۸۵ درصد برسد و در زمان حاضر در استان نزدیک ۶۰ درصد است.

وی اضافه کرد: باید در استان تلاش کنیم تا میزان واکسیناسیون دانش آموزان تا نیمه آبان به حد نصاب قابل قبول برسد و مدارس بر اساس الگوی اعلام شده، بازگشایی شوند بطوری که مدارس متوسط اول از اول آذر و متوسط دوم از نیمه آبان به صورت گروه بندی‌های ۱۵ نفره و سه روز در هفته آموزش حضوری را آغاز می‌کنند.

کد خبر 531620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.