کیفیت هوا در ۸ ایستگاه برای گروه‌های حساس، ناسالم است

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ چهارشنبه پنجم آبان ماه_ در ساعت منتهی به ۱۰:۴۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۹۸ در وضعیت کلی سالم ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ چهارشنبه پنجم آبان ماه_ در ساعت منتهی به ۱۰:۴۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۹۸ در وضعیت سالم ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان‌های ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۳، انقلاب ۱۲۱، رهنان ۱۱۶، میرزاطاهر ۱۱۲، رودکی ۱۰۷، احمدآباد ۱۰۷، استانداری ۱۰۶، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارند و ایستگاه‌های جی با شاخص ۹۶، باهنر ۹۳، فرشادی ۹۲، فیض ۸۲، در وضعیت سالم قرار دارند.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های رهنان، باغ غدیر، دانشگاه، خواجو و خرازی فعال نیست همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های کاوه با شاخص ۷۳، پروین ۷۰، مبارکه ۶۹، در وضعیت سالم قرار دارند.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر روی عدد ۶۶ در وضعیت سالم و سجزی با قرار گرفتن روی ۱۳۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 531485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.