اولین دوره مسابقات رباتیک رایکاپ در قم برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم گفت: اولین دوره مسابقات رباتیک رایکاپ از سوی سازمان زیباسازی شهرداری قم ویژه دانش آموزان و دانشجویان خلاق برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، سیدمحمد موسوی اظهار کرد: این سازمان با مشارکت دانشگاه صنعتی قم اقدام به برگزاری اولین دوره مسابقات رباتیک رایکاپ ویژه دانش آموزان و دانشجویان خلاق کرده است.

وی افزود: آموزش رباتیک به صورت آنلاین و رایگان از طریق دانشگاه صنعتی قم ارائه و به شرکت کنندگان پس از اتمام دوره گواهینامه فنی و حرفه‌ای اعطا می‌شود.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با بیان اینکه شرکت برای عموم آزاد است، ادامه داد: این مسابقات در دو دسته لیگ فوتبالیست‌ها و لیگ ربات نمایشی ترتیب خواهد یافت.

موسوی خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها در لیگ ربات نمایشی با موضوع‌های مدیریت شهری، ترافیک، شهر هوشمند، مدیریت پسماند، گلخانه هوشمند، خدمات شهری، زیباسازی و پارکینگ هوشمند برگزار می‌شود و به نفر اول این رقابت‌ها ۱۰۰ میلیون ریال، به نفر دوم ۸۰ میلیون ریال و به نفر سوم ۶۰ میلیون ریال اهدا می‌شود و ۱۰۰ میلیون ریال نیز به ۱۰ تیم برتر و خلاق هدیه تعلق می‌گیرد.

وی تاکید کرد: در لیگ فوتبالیست‌ها به نفر اول ۵۰ میلیون ریال، به نفر دوم ۴۰ میلیون ریال و به نفر سوم ۳۰ میلیون ریال اهدا می‌شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با بیان اینکه زمان ثبت نام برای شرکت در این مسابقات از یکم آبان ماه تا بیستم آذرماه ۱۴۰۰ است، گفت: زمان مسابقه ۲۷ تا ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ تعیین شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 531085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.