بهره‌برداری از فاز نخست عملیات بهسازی بلوار سیفیه ملایر

شهردار ملایر از بهره‌برداری از فاز نخست عملیات ساماندهی و بهسازی بلوار سیف‌الدوله با هدف زیباسازی محیط شهری و ارتقا نشاط و آرامش شهروندان خبر داد.

به گزارش ایمنا، مجید فرجی اظهار کرد: به همت نیروهای زحمتکش معاونت امور زیربنایی، شهرسازی و حمل و نقل شهری، سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و سبزبانان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر، فاز نخست عملیات ساماندهی و بهسازی بلوار سیف‌الدوله به بهره برداری رسید.

وی به تلاش شبانه‌روزی نیروهای شهرداری در آماده‌سازی و زیباسازی بلوار سیف‌الدوله اشاره کرد و افزود: با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در گستره زندگی شهرنشینی، معابر و بلوارهای شهری حلقه‌های واسط و رشته‌های ارتباطی فضاهای شهری هستند و نقش حیاتی در پویایی یک شهر رقم می‌زنند.

شهردار ملایر ادامه داد: در همین راستا پروژه بهسازی بلوار سیف‌الدوله یکی از اقدامات ماندگار مدیریت شهری است که طی چند مرحله به بهره‌برداری می‌رسد.

فرجی خاطرنشان کرد: در این طرح همزمان با اجرای عملیات عمرانی شامل جدول‌کشی، تعویض سنگفرش، هره چینی، تکمیل آب‌نمای بلوار، عملیات تکمیل، بازپیرایی فضای سبز از جمله خاک‌ریزی، کاشت چمن، گل‌کاری و ساماندهی باغچه‌ها و نصب و تکمیل مبلمان شهری نیز انجام شده است.

وی به تشریح عملیات عمرانی این پیاده راه پرداخت و گفت: در این مکان ۴ هزار متر مربع سنگ فرش با سنگ گرانیت ۵ سانتی و ۴۰۰ متر جدول نهری وسط پیاده راه با سنگ گرانیت ۱۲ سانتی و ۷۰۰ متر هره چینی با سنگ گرانیت قرمز یزد ۶ سانتی اجرا شده است.

شهردار ملایر مقاوم بودن در برابر سرما و یخبندان و آتشی کردن سنگ‌ها برای جلوگیری از لیز شدن آنها در زمستان را از جمله مزیت‌های استفاده از این سنگ فرش‌های گرانیتی برشمرد و تاکید کرد: عملیات ترمیم و بازسازی ۴ عدد حوض آب‌نما در پیاده راه بلوار سیفیه نیز برای آبگیری و ارتباط با جدول نهری انجام شده است.

فرجی به اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در بلوار سیف الدوله اشاره کرد و افزود: توسعه فضای سبز و لزوم تأمین آب مورد نیاز آن از یک‌سو و کاهش نزولات جوی و کمبود منابع آب خام از سوی دیگر، تأمین آب مورد نیاز عرصه‌های سبز را با مشکل مواجه کرده است، لذا تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی صحیح و تغییر الگوهای سنتی به مدرن و کاهش سرانه مصرف آب در فضای سبز شهری، به مدیریت تلفیقی آب دست یابیم.

وی با تاکید بر اینکه نورپردازی مناسب و اصولی و مطابق با استانداردهای تعریف شده، علاوه بر افزایش جذابیت شهر در دید مخاطب، بر سرزندگی شهر و آرامش فضاهای موجود در آن می‌افزاید، اضافه کرد: پروژه نورپردازی درختان بلوار سیف‌الدوله حد فاصل میدان دکتر بابک و ابتدای خیابان شهید هاشمی نژاد نیز در راستای افزایش زیبایی بصری مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا چهره این بلوار جذاب و مسرت‌بخش شود.

شهردار ملایر ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از فاز دوم این پیاده راه باشیم.

منبع: ایسنا

کد خبر 530857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.