خودروسازان جهان برای خرید خودروهای تاریخی بنیاد مستضعفان پیشنهاد کلان داده‌اند

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه درب‌های موزه خودروهای تاریخی ایران از فردا به روی عموم باز خواهد شد، گفت: علاوه بر موزه خودروهای تاریخی و پنج موزه دیگری که در ماه‌های اخیر افتتاح شده، در آینده نزدیک چند موزه دیگر را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، «سید پرویز فتاح» در آئین افتتاح موزه خودروهای تاریخی ایران افزود: نظر رهبر انقلاب در معرض عموم قرار دادن اشیا تاریخی در اختیار بنیاد مستضعفان است.

وی افزود: ما علاوه بر موزه خودروهای تاریخی و پنج موزه دیگری که طی چند ماه گذشته افتتاح شد، طی ماه‌های آینده چند موزه دیگر را به بهره‌برداری می‌رسانیم و این اشیا به نمایش درآمده، اموال ملت محسوب می‌شود که حالا در معرض دید آنها قرار گرفته است.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر رعایت استانداردهای بین‌المللی در نگهداری اشیا تاریخی و مرمت آنها، تصریح کرد: ما در پیگیری و انجام کارها، تمام مجوزهای لازم را طبق ضوابط اخذ کردیم و تمامی این خودروها دارای اصل و نصب و شناسنامه هستند و به بهترین شیوه نگهداری شدند.

فتاح با اشاره به فضای ۱۱ هزار متر مربعی موزه خودروهای تاریخی ایران که سازه بی نظیری دارد، گفت: برخی کارخانجات سازنده، پیشنهادات کلانی برای خرید این خودروها دادند ولی ما به دلیل تاریخچه این خودروها و ارزش بالای آنها برای ملت ایران، حاضر به این کار نشدیم.

وی ادامه داد: عمده این خودروها متعلق به خاندان سلطنتی قاجار و پهلوی اول و دوم بوده و امروز بیش از ۶۰ خودروی تاریخی در این موزه به نمایش درآمده و ۲ برابر این تعداد، در مخازن مؤسسه موزه‌ها قرار دارد و به مرور در معرض دید مردم کشور قرار می‌گیرد.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این خودروها به هیچ وجه در دوران جمهوری اسلامی استفاده نشده است، گفت: این خودروها در این مدت به هیچ وجه توسط مسئولین استفاده نشده و به نحوی نگهداری شده که اصالت آنها حفظ شود.

فتاح با اشاره به منحصر به فرد بودن برخی از این خودروهای به نمایش درآمده، گفت: با توجه به منحصر به فرد بودن برخی از این خودروها، قیمت گذاری بر روی آنها بدون برگزاری حراج‌های بین‌المللی، امکان پذیر نیست و علاوه بر ارزش مادی بی نظیر این خودروها، هرکدام از آنها دارای میراثی تاریخی هستند که روایت کننده گذشته و تاریخ این مرز و بوم هستند؛ خودروهایی که در زمان بدبختی و فلاکت مردم ایران، به بهایی گزاف از جیب ملت خریداری شدند.

وی با بیان اینکه این اشیا تاریخی یک عبرت بزرگ هستند، گفت: زندگی ساده امام راحل و رهبر معظم انقلاب، نشان می‌دهد که باید مراقب این روحیه باشیم و الحمدلله نظام ما مراقبت بسیاری دارد تا چنین روحیه‌ای در بین مسئولان شکل نگیرد و خوشحالیم که دولت فعلی نیز همین روحیه ساده زیستی را دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: ما در کنار این اقدامات، پای محرومان و مستضعفان ایستاده‌ایم و تمام درآمدهای حوزه‌های فعالیت ما، صرف رفع محرومیت از زندگی مستضعفان خواهد شد.

وی از آمادگی این بنیاد برای به نمایش درآوردن تمام اشیا ارزشمندی که در مخازن و گنجینه‌های بنیاد مستضعفان نگهداری می‌شود خبر داد و خاطرنشان کرد: درب‌های موزه خودروهای تاریخی ایران از فردا به روی علاقمندان، باز است و آنها می‌توانند از این خودروهای ارزشمند بازدید کنند.

کد خبر 530741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.