اجرای طرح «شهردار شب» در ساری

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهردار ساری گفت: طرح شهردار شب در شهرداری ساری اجرایی شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری ساری، حسن کلانتری با بیان اینکه خدمات شهرداری‌ها در طول شبانه‌روز گسترده بوده و محدود به ساعت خاصی نیست، اظهار کرد: شهرداری‌ها بی‌وقفه و تعطیل‌ناپذیر به خدمت‌رسانی مشغول هستند و شهرداری ساری هم از این مساله مستثنی نیست.

وی افزود: اجرای طرح «یک جمعه یک شهر» در شهرداری ساری در راستای خدمت‌رسانی مستمر محله‌محور به شهروندان است. از دیگر طرح‌هایی که در سال جاری در شهرداری اجرا شده، طرح «شهردار شب» است.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهردار ساری خاطرنشان کرد: از آنجا که خدمات شهرداری به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌شود و بساری از امور خدمات شهری از جمله کار نظافت و رفت و روب شهری در طول شب انجام می‌شود اجرای طرح شهردار شب، نظارت بر خدمات‌رسانی بهینه و کارآمد در این ساعات شب را میسر می‌کند.

کلانتری با تاکید بر اینکه تغییر سبک زندگی و رشد سریع شهرها، سیاست گذاران را بر آن داشته تا برای تأمین امنیت بیشتر در شب و همچنین توجه به اقتصاد شهری در فعالیت‌های شبانه، با اجرای طرح شهردار شب، در این راستا برنامه‌ریزی کنند، تصریح کرد: در ایام تعطیلات و ساعاتی از شب، موضوعاتی از جمله احتمال ساخت و ساز غیر مجاز، تخلیه خاک و نخاله‌های ساختمانی و همچنین اشکالاتی در حوزه تأسیسات، زیباسازی، سد معبر، مدیریت بحران در سوانح و برخی حوزه‌های دیگر وجود دارد که تشدید نظارت بر عملکرد نیروها و اتخاذ تصمیم مناسب بهنگام، تأثیر بسزایی در رضایتمندی و رفاه شهروندان دارد.

وی ادامه داد: اطلاع از وضعیت و میزان آمادگی یگان‌های آتش‌نشانی، نظارت بر عملیات عمرانی شبانه شهرداری، مدیریت ضرورت‌های بحرانی، رصد و پیگیری کمیت و کیفیت خدمات شهری از مهمترین وظایف شهرداران شب محسوب می‌شود؛ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در شب آشکارتر می‌شود و گاهی شهرداری‌ها می‌توانند در کاهش این آسیب‌ها مؤثر باشند.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهردار ساری با تاکید بر نظر طالبی شهردار ساری مبنی بر اجرای شهردار شب در شهرداری ساری، گفت: در طرح شهردار شب ساری، به منظور راه‌اندازی بازارهای شب، تمامی مناطق چهارگانه شهرداری ساری، سازمان مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی و سازمان حمل و نقل بار و مسافر باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کنند. لازم است بهزیستی و زیرمجموعه‌های نیروی انتظامی در اجرای این طرح با شهرداری ساری همکاری لازم را داشته باشند.

کلانتری افزود: شهرداری‌ها از نهادهایی هستند که بالاترین میزان شب‌کاری را در ایران دارند، انتقال پسماند، شست و شوی خیابان‌ها، فعالیت فنی و عمرانی از مهمترین فعالیت‌های شهرداران شب است.

وی با بیان اینکه طرح شهردار شب در شهرداری ساری اجرایی شد، تاکید کرد: هدف مجموعه مدیریت شهری ارائه خدمات بهتر و مستمر به شهروندان است و امیدواریم با اجرای طرح شهردار شب بتوانیم گام‌های مؤثری در راستای خدمت به شهروندان برداریم.

کد خبر 530689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.