۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
چرا بورس تهران پلمب شد؟

شهرداری تهران ساختمان بورس تهران را پلمب کرد که علت آن بدهی ساخت ساختمان جدید بورس در میدان کاج سعادت‌آباد است در حالی که شهرداری مدعی است هزینه‌هایش پرداخت نشده است.

به گزارش ایمنا، شهرداری تهران ساعت یک بامداد امروز با حضور برخی مقامات شهرداری منطقه دو نسبت به پلمب ساختمان بورس تهران اقدام کرد. این اقدام بر اساس رأی قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری و به دلیل بدهی یک هزار میلیارد تومانی بورس به شهرداری تهران صورت گرفته است.

علت این بدهی ساخت ساختمان جدید بورس در میدان کاج سعادت‌آباد است در حالی که شهرداری مدعی است هزینه‌هایش پرداخت نشده است. رأی قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ علیه بورس تهران، ۴ تیرماه سال گذشته صادر شده بود که امروز به مرحله اجرا درآمده است.

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در صفحه توئیتر خود نوشت: "در پارکینگ مدیران بورس به دلیل بدهی هزار میلیاردی به شهرداری تهران به صورت موقت پلمب شده. در ورودی تالار عمومی رو به مردم باز است. این عوارض قانونی است و شهرداری درباره حق مردم و اموال بیت‌المال با کسی تعارف ندارد."

بر این اساس مجموعه روابط عمومی شرکت بورس اعلام کرد: "فقط در پارکینگ به دلیل برخی اختلافات با شهرداری پلمب شده است. درواقع در ورودی ساختمان پلمب نشده و از روز شنبه کارمندان به شرکت خواهند آمد و فعالیت شرکت بورس ادامه خواهد داشت. برای حل این مشکل نیز شرکت بورس در حال مذاکره با شهرداری است."

شهرداری روی یکی از درهای شرکت بورس تهران بنری با این محتوا نصب کرده است که "این محل به استناد قطعی کمیسیون ماده صد شهرداری تهران به شماره ۹۹۰۶۰۱۳۴ مورخ ۱۳۹۹.۹.۹ پلمب گردیده است. در صورت فک پلمب برابر ماده ۵۳۴ قانون مجازات اسلامی جرم تلقی می‌گردد و برابر قوانین و مقررات با متخلفین برخورد خواهد شد. "

photo_۲۰۲۱-۱۰-۲۱_۱۲-۲۳-۲۹

photo_۲۰۲۱-۱۰-۲۱_۱۲-۲۳-۳۱

کد خبر 530410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.