اعلام آمادگی صنعت آب و برق برای مقابله با سیلاب و طوفان

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی برای مازنداران و گیلان برای وقوع سیلاب و وقوع یک طوفان در نیمه شرقی کشور در صنعت آب و برق از هم اکنون آمادگی کافی برای مقابله را دارد.

به گزارش ایمنا، سید اعتضاد مقیمی با بیان اینکه برخی از اقدامات از قبل برای فراهم شدن زیر ساخت‌ها به منظور مقابله با سیلاب انجام شده است، اظهار کرد: تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو همیشه در حالت آماده‌باش قرار دارند تا اگر حادثه‌ای در بخش آب و یا برق متحمل شد در سریع‌ترین زمان ممکن آن مشکل برطرف شود.

به گفته وی این تیم‌ها به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی هستند و در استان‌هایی که برای سیلاب هشدار دریافت کردیم آمادگی بیشتری وجود دارد.

گفتنی است، روز گذشته مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: برای هفته جاری وقوع بارش‌ها در مناطق واقع در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود، به طوری که در برخی استان‌های تحت تأثیر بارش می‌تواند با ریسک وقوع سیلاب نیز همراه باشد.

طبق گزارش پیش بینی هفتگی بارش کشور، با توجه به چشم‌انداز بارش پیش بینی شده برای هفته دوم، وقوع بارش‌ها در برخی از مناطق واقع در سواحل دریای خزر مورد انتظار است.

منبع: ایسنا

کد خبر 530114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.