آموزش مجازی نباید تعطیل شود

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: بهتر است بر روی واکسیناسیون کل جمعیت هدف و جامعه تاکید کنیم زیرا بیشترین آسیب از کرونا در جامعه را بزرگسالان می بینند.

به گزارش ایمنا، مسعود یونسیان اظهار کرد: امروز گزارشی از اقدامات انجام شده در کشور در مورد بازگشایی مدارس و همچنین تجربیات سایر کشورهای دنیا و مستند تولید شده از سوی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل، یونسکو و بانک جهانی، ارائه شد.

وی افزود: در این جلسه اساتید متخصص، نظرات مختلفی دادند و مقرر شد که کارگروه ویژه‌ای تشکیل و در این خصوص تصمیم سازی نهایی شود اما اتخاذ تصمیم و اجرای آن بر عهده سایر نهادها است. مدارس در بستر جامعه فعالیت می‌کنند بنابراین باید حتماً در جامعه به سطح مناسبی از کنترل اپیدمی رسیده باشیم و پس از آن برای بازگشایی مدارس تصمیم‌گیری کنیم. همچنین باید در مورد بازگشایی مدارس، انعطاف پذیر باشیم چون ممکن است در شرایطی بخواهیم دوباره به آموزش مجازی برگردیم.

دبیر کمیته اپیدمیولوژی کشوری کرونا، گفت: با بازگشایی مدارس توصیه اکید ما است که آموزش مجازی، نباید تعطیل شود تا اگر نیاز شد بتوانیم به سرعت به آموزش مجازی برگردیم حتی در زمان فعالیت حضوری مدارس، باید آموزش مجازی برای جبران عقب ماندگی‌های درسی و یا برای دانش آموزان و معلمانی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، مورد استفاده قرار گیرد.

یونسیان، تاکید کرد: توصیه بر این است دانش آموزانی که احساس ناراحتی می‌کنند، گواهی پزشکی و قوانین سخت گذشته نباید در شرایط کنونی، ملاک حضور در مدارس باشد. در شرایطی هستیم که کل مدارس تعطیل است و اگر قرار باشد کل دانش‌آموز یا معلمی به دلیل احساس کسالت و یا بروز علائم، منزل برود و در مدرسه حاضر نباشد، بهتر از تعطیلی کل مدرسه است.

وی اضافه کرد: نه تنها نباید در مورد حضور دانش آموزان و معلمان در مدارس سختگیری باشد بلکه بلکه باید هر فردی احساس ناخوشی کرد تشویق شود که در منزل بماند.

۷۵ درصد جمعیت کشور دوز اول واکسن را تزریق کرده‌اند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در جامعه، پوشش واکسیناسیون باید به حد قابل توجهی برسد. تا روز گذشته بیش از ۴۸ میلیون دُز واکسن در نوبت اول تزریق شده که معادل حدود ۷۵ درصد از جمعیت بیشتر از ۱۲ سال در کشور است. اگر با همین سرعت پیش برویم می‌توانیم در عرض ۲۰ روز، جمعیت هدف را به طور کامل واکسینه کنیم. ضمن اینکه هر روز تعدادی نیز دُز اول واکسن خود را تزریق می‌کنند.

وی تصریح کرد: به جای تاکید بر واکسیناسیون دانش آموزان بهتر است بر روی واکسیناسیون کل جمعیت هدف و جامعه تاکید کنیم. بیشترین آسیب از کرونا در جامعه را بزرگسالان می‌بینند و در مورد دانش آموزان نگرانی زیادی وجود ندارد چون ممکن است در حد یک بیماری آنفلوانزا درگیر شوند اما درصد بزرگسالان و سالمندان در جامعه بیشتر است که احتمال انتقال بیماری از کودکان و نوجوانان به آنها وجود دارد بنابراین تاکید اصلی ما بر این است که پوشش واکسیناسیون در کل جامعه بالا باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اظهار کرد: واکسن، یکی از اجزای بسته‌ای است که برای کنترل اپیدمی و بازگشایی مدارس، لازم است اما سایر اقدامات مانند بهبود تهویه و افزایش فضای فیزیکی برای اجرای فاصله گذاری بین دانش آموزان و معلمان، همچنین تهیه ماسک و آموزش‌های لازم در مورد شستشوی دست‌ها برای بازگشایی مدارس، ضروری است.

کد خبر 529955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.