امدادرسانی به ۱۹۷ آسیب دیده در ۷۱ حادثه هفته سوم مهرماه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از امدادرسانی به ۱۹۷ آسیب دیده ناشی از ۷۱ حادثه به وسیله ۷۹ تیم عملیاتی این جمعیت در هفته سوم مهرماه خبر داد.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: پوشش امدادی ۷۱ حادثه در هفته قبلی انجام شده است و ۱۹۷ آسیب دیده ناشی از این حوادث در این مدت، از خدمات امدادی هلال‌احمر استان اصفهان بهره‌مند شدند. حوادث جاده‌ای با ۴۱ حادثه همچنان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی در مورد حوادث تحت پوشش این جمعیت از روز شنبه ۱۷ تا جمعه ۲۳ مهرماه، اضافه کرد: در این بازه زمانی ۴۱ حادثه جاده‌ای، ۱۰ حادثه شهری، پنج خدمت حضوری و ۱۵ حادثه صنعتی و کارگاهی به وسیله نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر استان پوشش داده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در امدادرسانی به حوادث رخ داده نجات یافتگان ۷۴ نفر بودند که از این تعداد ۴۸ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند و ۲۶ نفر خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

کریمی تصریح کرد: ۲۰۵ نفر نیروی عملیاتی نجاتگر و امدادگر این جمعیت در قالب ۷۹ تیم عملیاتی با به‌کارگیری ۷۰ دستگاه خودروی امدادی و همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در عملیات یاد شده فعالیت داشته‌اند و در این مدت ۹ مورد عملیات رهاسازی به وسیله نیروهای این جمعیت هلال‌احمر استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مردم به ویژه شهروندان اصفهانی تقاضا می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

کد خبر 529351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.