چرا اجرای حکم اعدام آرمان دوباره به تعویق افتاد؟

در فاصله کمتر از ۱۰ ساعت تا اجرای حکم قصاص آرمان عبدالعالی باز هم اجرای حکم او به تعویق افتاد.

به گزارش ایمنا به نقل از شهرآرانیوز، شاهین صمدپور، خبرنگار سابق تلویزیون با انتشار استوری در صفحه اینستاگرامش از به تعویق افتادن حکم قصاص آرمان عبدالعالی خبر داد.

در فاصله کمتر از ۱۰ ساعت تا اجرای حکم قصاص آرمان عبدالعالی باز هم اجرای حکم او به تعویق افتاد به گفته شاهین صمدپور آرمان از سلول انفرادی به بند منتقل شده است. مادر غزاله هم ساعاتی پیش بیانیه‌ای منتشر کرد.

پرونده آرمان از ۱۴ اسفند سال ۹۲ به جریان افتاد و در این سال‌ها جنجال زیادی در رسانه‌ها به پا کرد. روز حادثه او که ۱۸ سال بیشتر نداشت دختر مورد علاقه‌اش غزاله را به خانه‌اش دعوت کرد تا برای آخرین بار از او بخواهد از تصمیمش منصرف شود و با او ازدواج کند. اما غزاله ۱۹ ساله برنامه دیگری برای زندگی‌اش داشت و می‌خواست به خارج از کشور مهاجرت کرده و زندگی تازه‌ای را تجربه کند.

آن روز صحبت‌های آرمان با دختر جوان به نتیجه‌ای نرسید و پسر جوان در جریان بحث و درگیری با دختر مورد علاقه‌اش، جان او را گرفت. او پس از جنایت، جسد غزاله را داخل چمدانی گذاشت و براساس اعترافات خودش درون سطل زباله رها کرد، اما در همه این سال‌ها اثری از جسد غزاله به دست نیامد و همین مسئله دلیلی برای طولانی شدن روند رسیدگی به این پرونده شد.

پذیرش درخواست اعاده دادرسی آرمان

آرمان پس از اعتراف به قتل غزاله ۱۹ ساله در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد و یک‌بار هم پای چوبه دار رفت، اما آن روز خانواده غزاله با این امید که شاید در پرونده ناگفته‌هایی وجود داشته باشد و آرمان حقیقت را به زبان بیاورد و محل پنهان کردن جسد دخترشان را نشان دهد، به او مهلت یک ماهه دادند، اما در این مدت درخواست اعاده رسیدگی آرمان پذیرفته شد و او بار دیگر پای میز محاکمه قرار گرفت. در محاکمه مجدد هم قضات حکم به قصاص پسر جوان دادند و این حکم نیز از سوی قضات دیوان عالی کشور تأیید شد.

چند روز پیش با انجام مراحل قانونی، پرونده به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد تا حکم قصاص اجرا شود. در این شرایط آخرین تلاش‌ها با تشکیل جلسه صلح و سازش در دادسرای جنایی تهران برای نجات آرمان از چوبه دار انجام شد، اما این جلسه چند ساعته که در آن آرمان، پدر و مادرش و پدر و مادر غزاله نیز حضور داشتند به نتیجه‌ای نرسید و به این ترتیب روز چهارشنبه ۲۱ مهر ماه تاریخی بود که برای اجرای حکم قصاص آرمان در پرونده ثبت و به پدر و مادر غزاله ابلاغ شد.

فرصت زندگی دوباره به آرمان

در حالی‌که قرار بود آرمان به همراه چند محکوم به قصاص دیگر صبح روز چهارشنبه پای چوبه دار بروند، دستوری مبنی بر توقف حکم قصاص محکومان ابلاغ شد. براساس تازه‌ترین دستور و ابلاغیه به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران، نه تنها آرمان بلکه محکومان دیگری که قرار بود روز چهارشنبه قصاص شوند نیز اجرای حکمشان به تعویق افتاد. آنطور که اعلام شده بود آرمان روز شنبه پای چوبه دار خواهد رفت اما ساعتی پیش شاهین صمدپور در استوری پیج اینستاگرامش اعلام کرد که اجرای حکم باز هم به تعویق افتاده تا به این لحظه دلیلی برای این تعویق بیان نشده است.

کد خبر 529079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • عدالت IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  4 3
  تنها راهش اعدامه چون مرتکب جنایت شده باید مجازات بشه . اینجور ادما رو باید از زمین محو کرد دختر به این جوونی رو بی دلیل و بی مورد کشته اگه ازاد شه دوباره مرتکب جنایت دیگه میشه . واسع این ناراحتم که دختره رو کشته بعد جسد محو و نابود کرده .
 • زهرا IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  3 3
  چرا اعدامش نمی کنن.این بی شرف .اصلا رحم نداشته.چرا بهش رحم کنید‌ .ما وجدانمون قبول نمی کنه یه مورچه بکشیم این بی شرف دختر مردم می کشه تو چمدان میزاری .هنوز هم آدرس جسدش هم نگفته.واقعا این از داعش هم بدتره.
 • خدیجه زنگویی IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  2 4
  بهم رحم کنیم تا خدا هم به ما رحم کنه....این جوون در این هفت سال روزی صد بار مرده و زنده شده و عذاب کشیده...خانواده محترم شکور بخاطر خدا این جوون رو ببخشید
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  4 4
  لذتی که درگذشت هست در انتقام نیست....
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  0 0
  اگربه احترام یکی ازائمه معصومین از اعدام گذشت کنند حتما بعداز چندسالی هم که گذشته معجزه ای برای دخترشون میبینند ولی باید باتوکل واعتقاد کامل باشه .ان شاءالله
 • IR ۰۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  1 0
  خانواده غزاله حق دارن پسره نمیگه جسد دخترشون کو و دروغ میگه