ارزآوری شرکت‌های مستقر در ماهشهر کمک بزرگی به کشور است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به نقش تأثیرگذار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در اقتصاد کشور گفت: ارزآوری شرکت‌های مستقر در این منطقه در شرایط تحریم، کمک بزرگی به کشور محسوب می‌شود.

به گزارش ایمنا، محسن رضایی میرقائد امروز _جمعه ۲۳ مهرماه_ با حضور در واحد مانیتورینگ پتروشیمی مارون مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار کرد: در این منطقه سالانه ۲۶ میلیون تن انواع محصولات بالا دست و میانی پتروشیمی تولید می‌شود که ۵۰ درصد آن به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد دیگر این تولیدات، برابر با فرایندهای تعریف شده به مصرف داخلی و واحدهای تولیدی پایین دست اختصاص پیدا می‌کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در شهرستان ماهشهر از ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه سرمایه گذاری و رونق اقتصادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه منطقه به دریا و آب مورد نیاز دسترسی لازم را دارد گفت: از این شرایط باید به منظور بهره روی در تولید محصولات پتروشیمی استفاده کرد.

رضایی افزود: گاز و خوراک مورد نیاز واحدهای تولیدی در منطقه ویژه پتروشیمی به خوبی در دسترس است و این مسئله نیز به عنوان یک زیرساخت اساسی محسوب می‌شود.

معاون رئیس جمهور توجه به واحدهای تولیدی پایین دست پتروشیمی را ضروری دانست و گفت: تکمیل زنجیره ارزش تولیدات پتروشیمی علاوه بر رشد اقتصادی به کاهش واردات برخی کالاها منجر می‌شود.

وی بیان کرد: برابر با بررسی‌های صورت گرفته، توسعه فعالیت‌های تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در شهرستان ماهشهر با موانعی همراه است که در این خصوص مذاکرات لازم انجام شده و دولت آمادگی دارد تا موانع موجود را برطرف کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اضافه کرد: باید توجه داشت که همواره موضوع بکارگیری از نیروهای بومی در شرکت‌های پتروشیمی یک ضرورت جدی محسوب می‌شود.

رضایی یادآور شد: برای افزایش سهم نیروهای بومی در انجام استخدام شرکت‌ها، در صورت نیاز باید در بخش آموزش‌های مرتبط اقدام به سرمایه گذاری کرد.

وی همچنین یکی از رسالت‌های اصلی صنایع بزرگ بخصوص شرکت‌های پتروشیمی را توجه به مسئولیت‌های اجتماعی دانست و گفت: توجه جدی به این مؤلفه، زمینه رشد و توسعه متوازن در منطقه را رقم خواهد زد.

منبع: ایرنا

کد خبر 528925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.