آغاز به‌ کار چهار کارگروه تخصصی در معاونت امور زنان رئیس جمهور

کارگروه‌های تخصصی حوزه بین الملل، فقهی_حقوقی، ورزش و سلامت بانوان در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، رسماً آغاز به کار کردند.

به گزارش ایمنا و به نقل از معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور، جلسه کارگروه فقهی-حقوقی، با حضور تعدادی از حقوقدانان و کارشناسان دینی برگزار شد. در این جلسه مقرر شد تا لوایح و طرح‌های موجود در این خصوص، به صورت تخصصی مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد و نسبت به موارد اولویت دار زن و خانواده اقدامات لازم قانونی-حقوقی صورت پذیرد.

همچنین در کارگروه ورزش بانوان که اساتید و مربیان ورزشی حضور داشتند؛ انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، مسائل مرتبط با پشتیبانی ورزش‌های همگانی و قهرمانی بانوان را در دستور کار قرار داده، و ارائه دیدگاه‌ها و تجربیات بانوانِ ورزشکار را در حل مسائل و مشکلات ورزشی آن‌ها، لازم و ضروری برشمرد.

جلسه بین الملل با حضور کارشناسان امور بین الملل همچنین اساتید حقوق بین الملل تشکیل شد و مقرر شد در دو جنبه ابهام زدایی از جایگاه زن در ایران و همچنین حضور پررنگ و مؤثر آنان در مجامع بین‌المللی و ارتباط با زنان فعال جهان تصمیمات لازم اتخاذ شود.

در ادامه، جلسه کارگروه زن و سلامت نیز با حضور تعدادی از پزشکان متخصص برگزار، و خلاء هایی در حوزه بهداشت و سلامت، ناباروری، جمعیت، مرخصی زایمان و… مطرح شد.

انسیه خزعلی همکاری با وزارت‌خانه ها و دستگاه‌های اجرایی را مهم دانسته و بر تأمین نیازها و اعتبارات لازم در این خصوص، تاکید کرد.

کد خبر 528677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.