واژگونی ۲ خودرو سواری در کرمان با ۲۴ مصدوم+عکس

واژگونی تنها دو خودرو سواری در شمال استان کرمان ۲۴ مصدوم داشت؛ این خودروها حامل اتباع بیگانه غیرمجاز بودند که در هر خودرو ۱۵ تن یا بیشتر را جا می‌دهند.

به گزارش ایمنا محمدرضا حسینی زینلی اظهار کرد حادثه نخست ساعت ۲۲:۳۰ در ۲۰ کیلومتری محور انار - یزد ۱۳ مصدوم داشت.

وی افزود: در حادثه دوم نیز که ساعت ۲۳:۲۰ در ۱۰ کیلومتری همان محور به اورژانس اعلام شد ۱۱ مصدوم از طریق سه آمبولانس به مراکز درمانی انار انتقال یافتند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: برخی مصدومان این حادثه به بیمارستان علی بن ابیطالب رفسنجان نیز انتقال یافتند.

واژگونی ۲ خودرو سواری در کرمان با ۲۴ مصدوم

هزینه‌هایی که به سیستم بهداشت تحمیل می‌شود

رئیس مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به اینکه این محور در کشور بیشترین حوادث واژگونی خودروهای حامل اتباع بیگانه را به خود می بیند که خطرات و مشکلات مختلفی به همراه دارد تاکید کرد: اتباع بیگانه برای رفتن به پایتخت و شهرستان‌های دیگر کشور از این مسیر به صورت قاچاقی تردد دارند.

وی توضیح داد: از آنجا که سرعت خودروهای حامل این اتباع بیگانه غیرمجاز زیاد و تعداد افرادی که با آنها حمل می‌شوند نیز در هر خودرو بیش از ۱۵ نفر است، آمار حوادث آنها و مصدومان نیز قابل توجه است.

حسینی زینلی تصریح کرد: این وضعیت در حالی است که از اعتبارات دولتی و بیت المال برای حضور عوامل اورژانس، تجهیزات مورد نیاز و نیز مداوای اتباع بیگانه غیرمجاز در مراکز درمانی هزینه می‌شود و با توجه به تعداد حوادث و مصدومان میزان قابل توجهی از اعتبار را شامل و بر سیستم بهداشت و درمان تحمیل می‌شود.

وی افزود: اتباع بیگانه زیرپوشش بیمه نیستند و معمولاً وقتی وارد کشور می‌شوند چون تازه وارد به ایران هستند هزینه درمان هم ندارند که پرداخت کنند.

حسینی زینلی با بیان اینکه مجموعه بهداشت و درمان مثل گذشته با نگاه بشردوستانه هر کاری برای درمان این مصدومان نیاز باشد را انجام می‌دهند اظهارکرد: اما صرفنظر از هزینه‌هایی که این پدیده به سیستم بهداشت و درمان کشور بار می‌کند، احتمال داشتن بیماری‌های کنترل نشده این اتباع غیرمجاز و شیوع آنها نیز وجود دارد که باید مراقبت‌های لازم اتخاذ شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 528345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.