عرضه ۳ محصول پر مصرف لبنی با تخفیف ۱۰ درصدی از هفته آینده در سراسر کشور

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره‌ای از عرضه سه قلم محصول پرمصرف لبنی با تخفیف ۱۰ درصدی جهت رفاه حال هموطنان از هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، امیر خسرو فخریان ریاست اتحادیه در خصوص اینکه چرا تا به امروز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبری از این سه محصول با تخفیفات اعلامی نیست، اظهار کرد: تطبیق تولید با بازار به صورت آنی امکان پذیر نیست برای مثال تولید کننده پنیر UF را به مدت پنج روز، ماست را ۴۸ ساعت و شیر را ۲۰ ساعت قرنطینه نگه می‌دارد و سپس در بازار عرضه می‌کند.

وی با بیان اینکه طی اعلام انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران از روز چهارشنبه محصولات به تدریج برای عرضه در اختیار فروشگاه‌های زنجیره‌ای قرار می‌گیرد، افزود: از تاریخ اشاره شده از آن سه قلم اعلامی ابتدا شیر و روزهای بعد ماست و سپس هفته آینده پنیر در سطح فروش قرار می‌گیرد.

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای درباره میزان تناژ عرضه این محصولات به صورت روزانه گفت: این سه قلم سالانه در کشور ۱/۴ میلیون تن تولید می‌شوند بنابراین روزانه انتظار تولید چهار هزار و ۵۰۰ تن توسط کارخانه و عرضه این میزان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای را داریم.

فخریان با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه با کاهش حاشیه سود خود، پنج درصد تخفیفات اعمال می‌کنند، افزود: پنج درصد تخفیف نیز از سهم توزیع شرکت‌های لبنی اعمال می‌شود.

وی در ادامه گفت: این قیمت‌ها بر اساس قیمت شیرخام مصوبه شماره ۰۲۰/۸۶۰۳ شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی درب گاوداری شش هزار و ۴۰۰ تومان و هر یک دهم درصد چربی ۸۰۰ ریال و نرخ روز مواد بسته بندی و نرخ ارز دوشنبه ۱۲ مهر ماه ۱۴۰۰ توافق شده است.

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای افزود: قبلاً نیز اعلام آمادگی شده است که هر میزان از نرخ مصوب درج شده روی کالا کاهش یابد، با در نظر گرفتن تخفیفات رایج و با نرخ جدید کاهش یافته در شعب تحت پوشش اعضای این اتحادیه عرضه خواهد شد.

گفتنی است این تصمیم در راستای حفظ لبنیات در سبد خانوار اخذ شده که سه قلم فرآورده شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی ۱/۵ درصد چربی به قیمت هفت هزار و ۴۰۰ تومان و ماست دبه‌ای ۲/۵ کیلویی ۱/۵ درصد چربی به قیمت ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان و پنیر لیوانی UF 400 گرمی نسبتاً چرب به قیمت ۲۰ هزار تومان توزیع می‌شود.

کد خبر 528314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.