آنتی‌بادی کودکان پس از ابتلا به کرونا بیشتر از واکسن است

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، کرونای نوع دلتا نه تنها کودکان را بیمارتر نمی‌کند، بلکه پاسخ ایمنی ثانویه بعد از عفونت، قوی‌تر از بعد از تزریق واکسن است.

به گزارش ایمنا، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، نوع دلتا نه تنها کودکان را بیمارتر نمی‌کند، بلکه پاسخ ایمنی ثانویه بعد از عفونت قوی‌تر از بعد از تزریق واکسن است.

در اوایل سال جاری، تیم تحقیقاتی دریافتند نوع آلفا ویروس به نظر نمی‌رسد کودکان را نسبت به شکل اولیه آن که برای نخستین بار در چین مشاهده شد، بیمارتر کند. داده‌های جدید همچنین نشان می‌دهد که کودکان در همه‌گیری سویه دلتا بیشتر از نوع آلفا مبتلا نمی‌شوند.

محققان با انتشار مقاله خود در مجله «medRxiv» اعلام کردند: داده‌های ما نشان می‌دهد ویژگی‌های بالینی کووید -۱۹ ناشی از نوع دلتا در کودکان به انواع دیگر کووید -۱۹ بسیار مشابه است.

به نظر می‌رسد، این امر با اطلاعات گزارش شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) مرتبط است. روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در بیانیه‌ای در مورد موج دلتا اظهار کرد: اگرچه ما موارد بیشتری را در کودکان مشاهده می‌کنیم، اما این مطالعات نشان داد که شدت بیماری در کودکان افزایش نیافته است؛ اگر کودکان بیشتری به بیماری کووید -۱۹ مبتلا می‌شوند به این دلیل است که موارد بیشتری از ابتلاء در جامعه وجود دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، صرف نظر از این که آنتی‌بادی‌ها توسط عفونت یا واکسن ایجاد می‌شوند، سطح آنها در بسیاری از افراد ظرف شش ماه کاهش می‌یابد، اما در صورت برخورد بدن با ویروس، لنفوسیت‌های بی آماده تولید آنتی‌بادی‌های جدید می‌شوند.

لنفوسیت‌های B، لنفوسیت‌هایی از سیستم ایمنی بدن است که در مقابل پاتوژن‌هایی مثل ویروس‌ها آنتی‌بادی تولید می‌کند. این لنفوسیت‌ها در ایمنی هومورال نقش دارد که همراه با ایمنی سلولی، مکانیسم دفاع اختصاصی را تشکیل می‌دهد.

منبع: فارس

کد خبر 528313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.