ژاپن فیلم اسکاری خود را معرفی کرد

سینمای ژاپن، ساخته «ریوسوکه هاماگوچی» را به عنوان نماینده رسمی خود در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۲ معرفی کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از ایندی وایر، کمیته اسکار سینمای ژاپن فیلم «ماشین من را بران» ساخته «ریوسوکه هاماگوچی» را به عنوان نماینده رسمی این کشور در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار انتخاب کرد.

این فیلم پس از رونمایی در بخش اصلی جشنواره کن و کسب جایزه بهترین فیلمنامه در چندین جشنواره دیگر از جمله کارلووی واری، تورنتو، سن سباستین، نیویورک، بوسان و لندن نیز به نمایش گذاشته شده است.

«ماشین من را بران» سیزدهمین ساخته «هاماگوچی» است و او برای نخستین بار با فیلمش سینمای ژاپن را در جوایز اسکار نمایندگی می‌کند.

سینمای ژاپن سابقه خوبی در جوایز اسکار دارد و از میان ۶۸ فیلمی که تاکنون در این رقابت شرکت داده است، ۱۲ فیلم موفق به راهیابی به جمع نامزدهای شاخه بهترین فیلم بین‌المللی (غیرانگلیسی زبان) شده است، اما تنها یک بار در سال ۲۰۰۹ فیلم «عزیمت‌ها» ساخته «یوجیرو تاکیتا» موفق به کسب جایزه این شاخه شد، هر چند سه فیلم «راشامون»، «دروازه جهنم» و «سامورایی، افسانه موساشی» در سال ۱۹۵۰ میلادی موفق به کسب اسکار افتخاری شدند.

کرواسی با «ترزا ۳۷» به کارگردانی «دنیلو سربژیا»، جمهوری چک با فیلم «زاتوپک» ساخته «دیوید اوندریچک» وکانادا با فیلم «پرنده‌های مست» به کارگردانی «ایوان گربوویچ» دیگر کشورهایی هستند که اخیراً نماینده رسمی خود را در اسکار ۲۰۲۰ شناخته‌اند. تاکنون بیش از ۳۰ کشور فیلم منتخب خود را به آکادمی اسکار معرفی کردند.

آخرین مهلت معرفی نماینده رسمی کشورها برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار، اول نوامبر (۱۰ آبان) است. نامزدهایی نهایی اسکار ۲۰۲۲ روز ۸ فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) و مراسم اسکار نیز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین) برگزار می‌شود.

کد خبر 528298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.