بازار مرغ به ثبات رسیده است

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در چند هفته گذشته بازار مرغ با ثبات و عرضه بیشتر از تقاضا بوده است، عمده مرغ فروش‌ها اکنون تا ۱۱ شب مرغ رهتابی عرضه می‌کنند.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا درباره وضعیت تولید و عرضه مرغ در استان اصفهان اظهار کرد: بیش از ۶۵۰ تن مرغ زنده در یکی از شب‌های هفته گذشته کشتار انجام شد به طوری که بسیاری از مرغ فروشی‌ها مرغ‌های خریداری شده را به کشتارگاه‌ها مرجوع کردند.

وی اضافه کرد: بنابراین مجوز منجمد کردن بخشی از مرغ تولیدی صادر شد تا برای زمان‌هایی که ممکن است با کمبود عرضه مواجه شویم به کار گرفته شود، همچنین بخشی از مرغ مازاد تولیدی استان اصفهان به استان چهارمحال و بختیاری فرستاده شد.

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در چند هفته گذشته بازار مرغ با ثبات و عرضه بیشتر از تقاضا بوده است، عمده مرغ فروش‌ها اکنون تا ۱۱ شب مرغ رهتابی عرضه می‌کنند.

قیمت تخم مرغ اکنون برای تولید کننده به صرفه است

ایراندوست همچنین در رابطه با قیمت تخم مرغ گفت: در چند روز اخیر قیمت تخم مرغ افزایش یافته البته قیمت جدید هنوز به طور رسمی قیمت‌های جدیدی از طرف وزارتخانه اعلام نشده است، اما با قیمت‌های جدید تولید کنندگان دیگر ضرر نخواهند دید و زیان آنها جبران خواهد شد.

صادرات دام سبک هنوز عملیاتی نشده است

وی در ادامه در رابطه با آخرین وضعیت مصوبه صادرات دام سبک گفت: هنوز دستورالعمل اجرایی این طرح رسماً به ما ابلاغ نشده اما این موضع که در صورت وجود شرایط، امکان صادرات فراهم شود، یکی از سیاست‌های وزارتخانه است.

بخشی از دام سبک استان اصفهان نیز باید صادرات شود

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه معاون امور دام وزارتخانه هفته گذشته منصوب شد و باید دید برنامه جدید ایشان چیست، اضافه کرد: اصفهان نیز یکی از استان‌هایی است که با توجه به محدودیت نهاده‌ها، کاهش تقاضا گوشت قرمز در بازار و ضعف نقدینگی دامدار، خواستار فراهم سازی شرایط لازم برای صادرات بخش محدودی از دام سبک شده تا کمکی به دامداران شده و فشار نهاده‌ها نیز کمتر شود.

کد خبر 525973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.