پیکر علامه حسن‌زاده آملی در زادگاهش آرام گرفت

پیکر علامه حسن‌زاده آملی روز سه‌شنبه در زادگاهش در روستای « ایرا » شهرستان آمل به خاک سپرده‌شده و برای همیشه آرام گرفت.

به گزارش ایمنا، پیکر علامه حسن‌زاده آملی صبحگاه امروز در آرامگاه خانگی که در حیاط منزلش برای همسرش درست کرده بود به خاک سپرده شد.

مراسم وداع با پیکر این عالم ربانی شب گذشته در روستای ایران با حضور مردم محلی و دوستداران ایشان در حیاط خانه‌اش برگزارشده بود.

به درخواست خانواده مرحوم علامه حسن‌زاده، پیکر آن عالم وارسته پس از تشییع باشکوه دیروز در شهرستان آمل توسط بالگرد به روستای «ایرا» منتقل و دوشنبه‌شب تا صبح سه‌شنبه در اختیار خانواده او قرار داشت.

خاک‌سپاری عالم بزرگ جهان اسلام در زادگاهش شب گذشته نیز از سوی اهالی روستای ایرا مراسم شب وداع با پیکر مرحوم علامه حسن‌زاده آملی برگزار شد.

مراسم تشییع علامه ذوالفنون روز دوشنبه و مصادف با روز اربعین حسینی با حضور ده‌ها هزارنفری مردم شهرستان آمل، استان مازندران و میهمانانی از سراسر کشور باشکوه به‌یادماندنی برگزار شد.

پیکر علامه حسن‌زاده، پس از برگزاری مراسم رسمی با حضور مسئولان ارشد کشوری و لشکری در میدان ۱۷ شهریور و سخنرانی برخی شخصیت‌های کشوری و استانی، با همراهی مثال‌زدنی مردم تا میدان قائم (عج) آمل تشییع شد.

آیت‌الله حسن حسن‌زاده آملی ملقب به علامه حسن‌زاده فیلسوف متأله، فقیه، عارف، منجم و مدرس دروس حوزوی شنبه‌شب در زادگاهش شهر آمل در سن ۹۳ سالگی و پس از یک دوره سخت بیماری به دلیل بیماری قلبی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

منبع: ایلنا

کد خبر 525255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.