اکران فیلم‌هایی از گنجینه سینمای ایران در «موزه سینما»

فیلم‌های مرمت شده در موزه سینمای ایران به نمایش درمی‌آیند. «گاو»، «ناخدا خورشید»، «دندان مار»، «اتوبوس»، «باد صبا»، «عروس آتش»، «گل‌های داوودی»، «عروس»، «بگذار زندگی کنم»، «پاتال و آرزوهای کوچک» از جمله این فیلم‌ها خواهد بود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی موزه سینما، فیلم‌های خاطره ساز قدیمی در موزه سینمای ایران نمایش داده خواهد شد. موزه سینما روایتگر تاریخ و سرگذشت سینمای ایران با همکاری فیلمخانه ملی ایران، فیلم‌های شاخص و پرمخاطب گذشته سینمای ایران را به نمایش در می‌آورد.

فیلم‌های «گاو» (به همراه پشت صحنه فیلم)، «ناخدا خورشید»، «دندان مار»، «اتوبوس»، «باد صبا» (به همراه پشت صحنه فیلم)، «عروس آتش»، «گل‌های داوودی»، «عروس»، «بگذار زندگی کنم»، «پاتال و آرزوهای کوچک»، «رنگ خدا»، «نیاز»، «شهرموش‌ها ۱» و «دزد عروسک‌ها» در سالن فردوس موزه سینما نمایش داده خواهد شد.

این رویداد سینمایی از جمعه ۱۶ مهر آغاز می‌شود و هر شب ساعت ۱۹ در سینمای عمارت تاریخی باغ فردوس طبق جدول پیوست، یک فیلم مرمت شده به نمایش در می‌آید. تعداد ۱۰ عنوان از این آثار توسط فیلمخانه ملی ایران و نسخه‌های فیلم‌های «عروس آتش»، «رنگ خدا»، «نیاز» و «شهر موش‌ها ۱» با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و همچنین صاحبان آثار مرمت و اصلاح رنگ شده‌اند و برای نمایش در اختیار موزه سینمای ایران قرار گرفته است.

علاقمندان می‌توانند از طریق سامانه‌های خرید بلیت اینترنتی سینماتیکت، ایران تیک و گیشه هفت برای تهیه بلیت اقدام کنند. مجموعه تاریخی- فرهنگی موزه سینمای ایران از ساعت ۹ صبح تا ۲۴ و تالارهای موزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ (به جز شنبه‌ها) میزبان علاقمندان به تاریخ سینمای ایران است.

جدول اکران فیلم‌های موزه سینما را اینجا ببینید.

کد خبر 525238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.