تزریق واکسن در ۶ مرکز سیار در مسیر راهپیمایی اربعین در حال انجام است

سرپرست‌ سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: شش مرکز سیار به همراه واکسیناتور در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین مستقر شده و در حال تزریق واکسن است.

به گزارش ایمنا، علی نصیری با بیان اینکه برنامه طرح جامع مدیریت کرونا شهرداری تهران ۱۴۰ بند دارد که واکسیناسیون چند بند آن را شامل می‌شود و این بندها اجرا شده است، اظهار کرد: این طرح سه محور کلی دارد که شامل خدمات پزشک درمانی، فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و خدمات و حمایت اجتماعی است. در مرحله اول شروع واکسیناسیون، ستاد کرونا استان تهران از آغاز یک پویش خبر داد که طبق این پویش تا ۱۰ مهر ماه افراد بالای ۱۸ سال واکسینه شوند.

وی افزود: پس از شروع طرح اعلام شد که ۷۰۰ هزار ظرفیت تزریق در سطح استان نیاز است و با رویکرد جدید در شهرداری تهران اعلام شد که نیمی از این ظرفیت را شهرداری بر عهده بگیرد. یعنی از ۳۰۰ هزار دُز در ۱۰ روز، ۳۰ هزار دُز در روز را تزریق کند. برای این منظور ۱۳ مرکز ثابت، سه مرکز خودرویی و ۱۰ واحد سیار (ون) تجهیز و اختصاص داده شد.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اضافه کرد: از روز جمعه ۱۳۱ واکسیناتور به طور هم زمان از ۸ صبح تا ۸ شب جهت واکسیناسیون در حال خدمت رسانی هستند.

نصیری به گروه‌های هدف واکسیناسیون اشاره و خاطرنشان کرد: در این طرح گروه‌های آسیب پذیر مانند معتادان داخل کمپ‌ها، خانواده کودکان کار، معتادان در پاتوق‌های شهر و اتباع بیگانه غیر مجاز واکسینه می‌شوند.

وی ادامه داد: از آغاز واکسیناسیون تا روز گذشته در پایگاه‌های سیار (ون) بیش از ۲ هزار ۵۰۰ دُز واکسن برای گروه‌های آسیب پذیر تزریق شده است.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تصریح کرد: بر اساس بانک اطلاعاتی، برنامه ما برای واکسیناسیون گروه‌های هدف در مرحله اول بالغ بر ۱۲ هزار نفر است و در مرحله دوم واکسیناسیون ایثارگران، جانبازان، معلولین و سالمندانی که امکان خروج از منزل را ندارند، آغاز خواهد شد.

نصیری گفت: ۷۲ پایگاه واکسیناسیون وجود دارد که شهرداری پس از تأمین مکان ۴۶ پایگاه را در اختیار دانشگاه تهران، شهید بهشتی، مرکز اورژانس و بسیج و سپاه قرار داده است. در مابقی پایگاه‌ها نیز به تناسب تجهیزاتی ارائه شده است.

وی افزود: در مجموع این ۷۲ پایگاه تا روز جمعه حدود ۲ میلیون دُز واکسن توسط ارگان‌های مختلف تزریق شده است.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: از جمله طرح‌های در حال بررسی، راه اندازی واحدهای سیار مانند اتوبوس است تا به محلات پرجمعیت مراجعه شده و واکسن عرضه شود تا افرادی که به هر دلیل برای واکسیناسیون امکان رفت و آمد به محلات دیگر را ندارند به راحتی واکسینه شوند. اولویت ستاد نیز مناطق جنوب شهر است.

نصیری تاکید کرد: ۶ مرکز سیار به همراه واکسیناتور در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین مستقر شده و در حال تزریق واکسن هستند.

منبع: ایسنا

کد خبر 525120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.