اعلام فراخوان جشنواره شعر دفاع مقدس «همیشه‌های هنوز»

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان از برگزاری مرحله استانی جشنواره شعر دفاع مقدس «همیشه‌های هنوز» خبر داد.

به گزارش ایمنا، الهه رضایی با اعلام این خبر گفت: فراخوان هفتمین دوره جشنواره شعر «همیشه‌های هنوز» در مرحله استانی و بیست و سومین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس اعلام شده است و شرکت کنندگان تا پنجم مهرماه فرصت دارند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند.

وی با اشاره به شرایط شرکت در جشنواره، افزود: اشعار ارسالی نباید قبلاً در کتاب مستقل، مشترک و یا نشریه‌ای منتشر شده باشد، با توجه به ثبت اشعار در دبیرخانه مرکزی، هر شاعری می‌تواند در یک استان شرکت کند و چنانچه در قالب شرکت کننده در استان‌های مختلف ثبت شده باشد از داوری کنار گذاشته می‌شود.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان با اشاره به اینکه اشعار باید به صورت تایپی و در قالب فایل متنی ارسال شود، تصریح کرد: محدودیتی از نظر تعداد برای ارسال اشعار وجود ندارد و توجه به ویژگی بومی هر استان، حماسه آفرینی‌های رزمندگان هر استان در عملیات‌ها و یگان‌های آن استان از شرایط شرکت در این فراخوان است.

رضایی ادامه داد: توجه به شخصیت‌های شناخته شده دفاع مقدس و استفاده از زبان و گویش‌های محلی از دیگر شرایط جشنواره بوده که امتیاز ویژه خواهد داشت.

وی گفت: اشعار منتخب در استان‌ها، برای انتخاب آثار شعری برتر در بخش ملی ارسال می‌شود و در بخش ملی نیز جوایز جداگانه ای به برگزیدگان اهدا خواهد شد و پس از آن اشعار برتر ویرایش شده در مجموعه‌های جداگانه چاپ می‌شود.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان با اشاره به موضوعات و بخش‌های جشنواره خاطرنشان کرد: دفاع مقدس و مدافعان سلامت، دفاع مقدس و کودک و نوجوان، شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی، مدافعان حرم، جنگ نرم و بخش عمومی دفاع مقدس شامل آزادگان، مادران شهدا، جانبازان شیمیایی و … است.

شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در اصفهان، خیابان ۲۲ بهمن، چهارراه علامه امینی، ضلع غربی باغ غدیر (اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان) و یا از طریق مراجعه به سایت www.1pelak.ir ارسال کنند.

کد خبر 524692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.