اختصاص۹۲۰ میلیارد ریال به پروژه‌های بازآفرینی شهری مازندران

مدیرکل راه‌ و شهرسازی مازندران گفت که پارسال ۹۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۸۴ پروژه بازآفرینی شهری در مناطق مختلف مازندران تخصیص داده شد.

به گزارش ایمنا، سیدمحمد نظری با بیان اینکه سال گذشته پروژه‌های بازآفرینی شهری پیشنهادی ما ۸۴ مورد بود که صد درصد اعتبار در نظر گرفته شده تخصیص پیدا کرد، اظهار کرد: دو هفته پیش با حضور رئیس سازمان بازآفرینی فرهنگسرای بابل را به مرحله بهره‌برداری رساندیم و فرهنگسرای آمل نیز به بهره‌برداری رسید و در حال استفاده است.

وی افزود: برای چهار شهر شیرگاه، زیراب، پل‌سفید و آلاشت نیز فرهنگسراهایی پیش‌بینی شد که دیروز کلنگ فرهنگسرای آلاشت به زمین زده شد.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری مازندران با بیان اینکه پروژه‌های بزرگی در سراسر استان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: برای ساماندهی بازار چالوس همکاری داریم. برای مجموعه رود کنار و پل بزرگ شهر بابل طرح مناسبی تهیه شده و اتفاقات خوبی در حال انجام است. در حوزه ورزشی نیز برای تکمیل فضاها مثل استخر شهر بابل منابع خوبی تخصیص داده شد.

نظری با اشاره به پروژه‌های بازآفرینی مرکز استان، ادامه داد: در شهر ساری نیز پروژه‌های خوبی تعریف شد، از جمله مسجد و مجتمع فرهنگی امامزاده عباس (ع) که این هفته پرداختی‌های خوبی برای آن در نظر گرفتیم.

وی تصریح کرد: برای آسفالت معابر و بافت‌های فرسوده نیز اعتبارات خوبی در نظر گرفته شد و به منظور احیای مجموعه بناهای تاریخی و بافت باارزش ساری نیز که از قبل طرح مصوب داشت منابع خوبی پیش‌بینی کردیم تا شهردار بتواند اتفاقات خوبی رقم بزند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران تاکید کرد: در قائم‌شهر برای فرهنگسرای در حال ساخت با نظر رئیس سازمان بازآفرینی شهری به پیمانکار اعلام کردیم در صورتی که بتواند تا پایان بهمن امسال پروژه را به مرحله بهره‌برداری برساند با وجود ۳ ساله بودن قرارداد ساخت، کل ۱۲ میلیارد تومان پروژه را امسال پس از تکمیل فرهنگسرا بپردازیم.

نظری درباره پروژه‌های بازآفرینی شهری شرقی و غربی استان نیز گفت: در شهرهای نکا، رستم‌کلا و بهشهر بازگشایی برخی معابر معضلی چندین ساله بود که منابع مناسبی تخصیص داده شد و سرعت بهسازی و بازسازی در این شهرها افزایش یافته است. ما نیز بسته به پیشرفت کار از محل اعتبارات بازآفرینی طبق طرح‌ها و بودجه مصوب پرداخت‌ها را انجام خواهیم داد. همچنین در تنکابن و رامسر نیز منابع خوبی پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال هم اگر مسئولان شهرستان‌ها در قالب بازآفرینی پروژه‌هایی دارند باید به سرعت در شهرستان مصوب کنند و به استان بفرستند تا پس از تصویب به عنوان پروژه‌های استان پیشنهاد دهیم.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری مازندران افزود: تصویب طرح‌ها پس از ارزیابی‌ها با توجه به موضوع پروژه‌ها و بر اساس اصل توزیع عدالت در پروژه‌ها مد نظر است. در مورد فضاهایی که آماده و بدون معارض است با توجه به پای کار آمدن شهرداری‌ها می‌توانیم همراهی کنیم.

نظری اضافه کرد: تمام تلاش‌مان این است که در ماراتن جذب اعتبارات ملی، با تعریف طرح‌های مناسب و پیشرفت فیزیکی خوب، اعتباراتی که سایر استان‌ها توان جذب‌شان ندارند را برای طرح‌های مازندران تخصیص دهیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 524486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.