توطئه کثیف علیه تیم ملی ایران در دُبی

تیم ملی ایران پس از دو پیروزی درخشان برابر سوریه و عراق در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باید روز پنج شنبه ۱۵ مهرماه جاری در امارات به مصاف تیم ملی این کشور برود.

به گزارش ایمنا، در حالی‌که کشور امارات از یک دهه گذشته و براساس یک تصمیم سیاسی، اسمی جعلی برای لیگ فوتبالش انتخاب کرده و باعث ایجاد تنش و از بین رفتن روابط خود با ایران شده بود، این نام تغییر کرد و در فصل جدید، لیگ امارات با نام یک حامی مالی جدید که یک شرکت بزرگ نفتی اماراتی است، آغاز شد.

این شرکت با ۸۰ میلیون دِرهم نام خود را بر روی لیگ فوتبال این کشور گذشته است. اتفاقی که پیش بینی می‌شد تأثیر بسزایی در روابط فوتبالی این کشور با فوتبال ایران که در دهه‌های گذشته یکی از تأمین‌کننده‌های اصلی لیگ فوتبال این کشور به‌شمار می‌آمد، بگذارد.

برهمین اساس احمد نورالله‌ی و مهدی قایدی راهی امارات شدند که این البته نمی‌توانست خبر خوبی برای هواداران تیم‌های استقلال و پرسپولیس باشد.

دور تازه لیگ فوتبال امارات در حالی شروع شد که از همان ابتدا انتقاداتی نسبت به احمد نورالله‌ی و مهدی قایدی انجام شد که این دومی توانست در دیدار با الشارجه همه را ساکت کند اما...

به نظر می‌رسد حکایت احمد نورالله‌ی کمی متفاوت باشد. مهدی علی سرمربی اماراتی شباب الاهلی در حالی در رسانه‌ها از خرید ستاره ملی پوش ایرانی حمایت می‌کند که در دیدار با الوحده ۹۳ دقیقه او را روی نیمکت نشاند!

احمد نورالله‌ی که در دیدار با الشارجه در دقیقه ۴۶ تعویض شده بود در بازی شباب الاهلی با الوحده در لیگ امارات حتی پایش هم به توپ نخورد!

این در حالیست که احمد نورالله‌ی هافبک ملی پوش و فیکس ایرانی است. توجه داشته باشید اماراتی‌ها هم خوب می‌دانند شماره ۸ تیم ملی ایران یکی از مهره‌های اصلی و کلیدی دراگان اسکوچیچ است.

توجه داشته باشید تیم ملی ایران پس از دو پیروزی درخشان برابر سوریه و عراق در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باید روز پنج شنبه ۱۵ مهرماه جاری در امارات به مصاف تیم ملی این کشور برود.

نورالله‌ی هم برخلاف مهدی قایدی بازیکن فیکس تیم ملی ایران است و باید در این دیدار در ترکیب اصلی تیم کشورمان قرار بگیرد و این موضوع را اماراتی‌ها به خوبی می‌دانند!

یک ایرانی مقیم کشور امارات به خبرورزشی خبر داد توطئه کثیفی پیش از این دیدار در حال شکل گیری است تا ملی پوش کلیدی ایرانی از لحاظ روحی و روانی تخریب شود!

خبری که چندان هم بیراه نیست. اماراتی‌ها برخلاف تیم ملی ایران در دو بازی گذشته خود دو تساوی کسب کرده و باید در خانه به هر قیمت ممکن برابر تیم کشورمان نتیجه بگیرد.

خط میانی و هافبک‌های دفاعی تیم ایران نقطه قوت ما در بازی‌های قبلی بوده‌اند و حالا تخریب روحی و روانی احمد نورالله‌ی می‌تواند مشکلاتی برای دراگان اسکوچیچ و تیم ملی کشورمان ایجاد کند.

امیدواریم این خبر صحت نداشته باشد اما به هر حال تأسف آور است که بهترین استعدادهای فوتبال ایران به جای لیگ‌های معتبر اروپایی به خاطر چند مشت دلار بیشتر راهی لیگ‌های کم اعتبار عربی می‌شوند.

منبع: خبر ورزشی

کد خبر 524404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.