برگزاری اولین جشنواره آنلاین کشور به نام اصفهان ثبت شد

دبیر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت:سال گذشته با استفاده از راه‌های جایگزین و همراهی هنرمندان توانستیم اولین جشنواره آنلاین کشور را به نام اصفهان ثبت کنیم. این اقدام آزمون و خطای سختی بود، چراکه هیچ کس در کشور این مسیر را تجربه نکرده بود.

به گزارش ایمنا، علیرضا تابش در دیدار با شهردار اصفهان با بیان اینکه «جشنواره کودک سال گذشته با بحران کرونا مواجه شد، اما شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان و مجموعه عوامل در تهران اجازه نداند، چراغ این رویداد خاموش شود»، اظهار کرد: جشنواره کودک جزو معدود جشنواره‌های تخصصی در کشور است. با توجه به اینکه جریان فرهنگ و هنر در کشور متوقف نمی‌شود، این جشنواره نیز فعالیت خود را ادامه داد.

وی افزود: در واقع با استفاده از راه‌های جایگزین و همراهی هنرمندان توانستیم اولین جشنواره آنلاین کشور را به نام اصفهان ثبت کنیم. این اقدام آزمون و خطای سختی بود، چراکه هیچکس در کشور این مسیر را تجربه نکرده بود.

دبیر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، ادامه داد: البته این شیوه برگزاری کمک کرد تا همه کودکان سراسر کشور داوری آنلاین برای جشنواره انجام دهند و در دو شهر اصفهان و تهران اکران حضوری به صورت محدود برگزار شود.

تابش با اشاره به اینکه چند سالی است در کنار برگزاری جشنواره، المپیاد فیلم سازی را نیز برگزار کرده ایم، تصریح کرد: این المپیاد سال گذشته به صورت آنلاین برگزار و استعدادهای مختلفی از شهرهای گوناگون کشف شد.

وی ادامه داد: بخش اصلی زندگی کودکان هستند از همین رو برای بهره مندی همه آنها، مناسب سازی فیلم‌ها در دستور کار جشنواره قرار گرفت و به عنوان اولین جشنواره در سطح منطقه، به فکر معلولان نیز بودیم.

دبیر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت: امسال نیز عوامل جشنواره در اصفهان توانستند با اکران فیلم‌های نوستالژیک و کلاسیک قبل از برگزاری جشنواره، چراغ دبیرخانه جشنواره را روشن نگه دارند، همچنین با حوزه هنری نیز همکاری تنگاتنگی داشتند.

تأسیس موزه جشنواره کودک راهی برای کمک به ماندگاری هویت آن در اصفهان

تابش خاطر نشان کرد: سال گذشته برای حمایت از جریان اصیل فرهنگی، فراخوانی برای تأسیس موزه جشنواره کودک منتشر کردیم، چراکه این کار هویت جشنواره را در شهر اصفهان ماندگار می‌کند.

وی با بیان اینکه «فاز نخست موزه کلید زده شد، گفت: جمع آوری اسناد، کتاب‌ها، خاطرات، ویدئوها و نسل‌هایی که در طول جشنواره تربیت شده اند می‌تواند به هویت جشنواره کمک کند»، اظهار کرد: یکی از پیشنهادات در این راستا راه اندازی کتابخانه تخصصی هنر است تا جریان اصیل سینمای کودک و نوجوان را به این موزه و مرکز اسناد متصل کنیم.

دبیر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، اضافه کرد: با راه اندازی موزه جشنواره کودک، همه نهادها ملزم می‌شوند به جشنواره کمک کنند و هنرمندان با این کار خود را صاحب جایگاه خواهند دید. طی ۱۸ سال گذشته تنها نهادی که از جشنواره کودک حمایت کرده و همکار ما بوده، شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان است و به همین منظور طرحی تدوین شده تا اصفهان را به شهر خلاق سینما تبدیل کنیم که پیش نویس آن تهیه شده است، اما به خاطر شرایط کرونایی متوقف شد.

به گزارش ایمنا، سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با مشارکت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان، از ۱۶ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۰ (۸ تا ۱۳ اکتبر ۲۰۲۱) در دو بخش مسابقه ایران و مسابقه بین‌الملل، برگزار خواهد شد.

کد خبر 524344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.