راه اندازی کمیته‎ نظارت و رسیدگی به تخلفات پروازهای اربعین

کمیته نظارت و رسیدگی به تخلفات و جرائم مربوط به پروازهای اربعین با حضور معاون سازمان بازرسی کل کشور، مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران، نماینده دادستان و مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی داخلی به ریاست سیاوش امیرمکری سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد.

به ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، در این کمیته مسئولیت نظارت بر پروازهای اربعین بر اساس قانون برعهده سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفت و مقرر شد سازمان مذبور ضمن رصد مستمر عملکرد آژانس‌ها و شرکت‌های هواپیمایی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، برخوردهای اداری را معمول و مراتب را به مراجع نظارتی (تعزیرات حکومتی و بازرسی کل کشور) اعلام کند.

همچنین شرکت هواپیمایی موظف شدند بر قیمت و عرضه بلیت نظارت داشته باشند.

در این جلسه مقرر شد، پروازهای چارتری در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا دهم مهرماه ۱۴۰۰ لغو و هرگونه تخلف از جمله اجبار در فروش، امتناع از فروش و گرانفروشی مورد پیگیری قضائی قرار بگیرد.

بر اساس مصوبات جلسه مذکور مقرر شد اطلاع رسانی لازم به مردم از طریق رسانه‌ها صورت پذیرفته و توسط سازمان هواپیمایی کشوری نظارت دقیق و مؤثری بر سامانه‌های فروش بلیت، اپلیکیشین‌ها و موتورهای جستجو‎گر انجام و مراتب به کمیته گزارش و در نهایت تخلفات مشاهده شده به تعزیرات حکومتی اعلام شود.

کد خبر 523871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.