وزیران امور خارجه ایران و لوکزامبورگ دیدار کردند

وزیران امور خارجه ایران و لوکزامبورگ راه‌های گسترش روابط دوجانبه به‌ویژه در حوزه اقتصادی را مرور و بر ارتقای سطح همکاری‌ها تاکید کردند.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای دوجانبه خود در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، روز سه شنبه با جان آسلبورن وزیر خارجه لوکزامبورگ دیدار کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار، تلاش‌های لوکزامبورگ برای ارتقا روابط را ستود و گفت برای آن احترام ویژه‌ای قائل است.

امیر عبداللهیان در این دیدار ضمن تاکید بر سیاست خارجی متوازن و آمادگی دولت جدید برای مرور روابط با اتحادیه اروپا بر ارتقا این روابط مبتنی بر احترام و منافع متقابل تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ایران برای سال‌ها به همه تعهداتش ذیل برجام عمل کرد اما طرف‌های مقابل به طرق مختلف از عمل به تعهداتشان فاصله گرفته اند، تصریح کرد: آمریکا یک نقض دامنه دار و کامل داشته و تروئیکای اروپایی نیز دچار بی عملی و بی تفاوتی نسبت به تعهداتشان و همچنین منافع تعهد شده ایران ذیل برجام داشت.

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ نیز در این دیدار، ضمن آرزوی توفیق برای امیر عبداللهیان در وزارت خارجه، به سه دیدار قبلی خود از ایران اشاره و ظرفیت‌های بسیار زیاد برای ارتقا همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور را یادآور شد.

وی همچنین آمادگی لوکزامبورگ برای توسعه رایزنی‌های دوجانبه را اعلام و از احیای برجام حمایت کرد.

کد خبر 523862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.