واریز ۱۷ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال بابت خرید تضمینی محصولات کشاورزی

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از واریز ۱۷ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال به حساب وزارت جهاد کشاورزی بابت خرید یارانه‌ای نهاده‌ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، امید حاجتی با اعلام این خبر، اظهار کرد: این مبلغ از منابع درآمدی تبصره ۱۴ و در راستای اجرای بند ۲۴ جدول مصارف تبصره مذکور در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و برای خرید یارانه نهادها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی به حساب وزارت جهاد کشاورزی واریز شد.

وی افزود: تأمین نیازهای این حوزه به‌منظور حمایت از کشاورزان به‌ویژه در حوزه تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله زعفران انجام شده است.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تصریح کرد: این مبلغ در سه مرحله به حساب وزارت جهاد کشاورزی واریز شد؛ در مرحله نخست هفت‌هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال و در مرحله دوم، سه هزار میلیارد ریال واریز شد و همچنین مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه (در مجموع ۱۷ هزار میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال) در اختیار این وزارتخانه قرار گرفت تا حمایت دولت در این بخش انجام شود.

حاجتی اضافه کرد: این حمایت در حالی انجام شده است که این رقم در بودجه سال قبل بابت خرید یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید، خرید تضمین محصولات بخش کشاورزی ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده است و در بودجه امسال افزایش یافته است.

پرداخت یک‌هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برای خرید واکسن مایه کوبی دام

وی به اعتبار هزینه‌ای برای خرید واکسن برای واکسیناسیون دام اشاره کرد و گفت: در قانون بودجه ۱۴۰۰ مبلغ سه‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در جدول مصارف هدفمندی تبصره (۱۴) برای خرید واکسن واکسیناسیون دام پیش‌بینی شده است و تا این مرحله یک‌هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال به حساب سازمان دامپزشکی کشور واریز شد.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با بیان اینکه تأمین منابع و حمایت از بخش‌های تعیین شده در جدول مصارف تبصره ۱۴ با هدف افزایش تولید و بالا بردن بهره‌وری در این بخش انجام شده است، ادامه‌داد: با حمایت انجام شده در این بخش توسط دولت و اجرای دقیق نظام حمایتی براساس قانون توسط مسؤولان ذی‌ربط در سازمان دامپزشکی کشور، کشاورزان و دامداران می‌توانند از این حمایت‌ها در جهت بالا بردن ایمنی دام‌ها و تولیدات خود بهره ببرند.

حاجتی به ردیف هزینه‌ای جدید در این بخش اشاره کرد و افزود: بخشی از این اعتبار پرداخت شده برای تولید و تأمین نیاز داخل و صادرات زعفران انجام شده است.

کد خبر 522943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.