وزیر کشور: سازمان باید در خدمت مردم و برای رضایت مردم باشد

وزیر کشور با بیان اینکه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید سازمانی در خدمت مردم و برای رضایت مردم باشد، گفت: نتیجه کار این سازمان در ارتقای خدمات رسانی به شهروندان در شهرها و روستاهای کشور دیده و لمس شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی امروز_ ۲۷ شهریور ۱۴۰۰_ در بازدید کاری از سازمان شهرداری و دهیاری‌های سراسر کشور با تاکید بر این موضوع که مهم‌ترین و اولویت دار ترین مساله و خواسته در کشور، افزایش خدمات رسانی در ابعاد مختلف، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به مردم عزیز کشورمان است؛ اظهار کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با توجه به ظرفیت نظارتی و جلب همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در مناطق مختلف کشور، می‌تواند سهم و نقش پر رنگی در ارتقای خدمات رسانی کلی کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه مسائلی نظیر کمک به توسعه حمل و نقل عمومی، بسیج ظرفیت‌ها برای جهش در ساماندهی مدیریت پسماندها و تحول در روندهای برنامه‌ریزی شهری از جمله وظایف و مأموریت‌های سازمان است؛ تصریح کرد: حل و پیشبرد این مسائل می‌تواند به سهم خود کمک بزرگی در حل مشکلات کنونی شهری نماید.

وزیر کشور در ادامه گفت: نظارت صحیح، دقیق و شفاف بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از جمله انتظارات از این سازمان است و برخی نگاه‌های منفی نسبت به عملکرد نهادهای شهری و روستایی با شفاف سازی عملکرد این نهادها اصلاح و واقع بینانه می‌شود.

ضرورت احصاء مشکلات و کاستی‌های اصلی موجود در عرصه‌های کاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و پیگیری رفع آنها از طریق همکاری و همفکری با سایر وزاتخانه‌ها و دستگاه‌ها از دیگر موارد مورد تاکید دکتر وحیدی خطاب به مدیران سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بود و در ادامه گفت: با توجه به مسئولیت خطیر شهرداران و دهیاران در شهرها و روستاهای کشور، ارتقای آموزش‌های حرفه‌ای و کاربردی این بخش از مدیران، ضرورت دارد و می‌طلبد، این مهم به صورت جدی پیگیری و تحقق یابد.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: ضرورت برنامه‌ریزی به منظور تأمین تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اولویت بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های داخلی بایستی در دستور کار قرار گیرد.

وی بر نظارت صحیح و اصولی بر نحوه هزینه کرد منابع مالی و اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و اختصاص کامل اعتبارات به پروژه‌های تعریف شده و همچنین اتخاذ تدابیری برای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی مدیریت شهری تاکید نمود.

وزیر کشور در پایان صحبت‌هایش با اشاره به ضرورت تکریم و قدردانی از کارگران خدوم و زحمتکش شهرداری‌ها در فرایند خدمات رسانی به شهروندان؛ گفت: من همیشه به این موضوع فکر کرده ام که کارگران بخش‌های مختلف خدمات شهری و رفتگران شهری که بی ادعا در مسیر خدمت به مردم و شهر هستند؛ کاملاً پر ارزش و شایسته تکریم هستند.

در این نشست رئیس، معاونان و مدیران کل سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ضمن ارائه گزارش از بخش‌های مختلف به سوالات مدنظر وزیر کشور پاسخ دادند.

کد خبر 522917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.