تاکید وزیران خارجه ایران و تاجیکستان بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان

وزرای خارجه ایران و تاجیکستان بر ضرورت تشکیل دولت کاملاً فراگیر در افغانستان با حضور نمایندگان همه اقوام و ضرورت کمک‌های بشردوستانه در این کشور تاکید کردند.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان در ادامه دیدارهای رسمی خود شب گذشته با سراج‌الدین مهرالدین وزیر خارجه تاجیکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار با تشکر از مساعدت‌های دولت و رئیس جمهوری تاجیکستان در پذیرش عضویت ایران در سازمان شانگهای از گسترش همکاری‌های دو کشور در تمامی زمینه‌ها حمایت کرد.

وزیر امور خارجه با توجه به اشتراکات دینی، تاریخی، فرهنگی و زبانی دو کشور بر لزوم توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به وضعیت افغانستان، تشکیل دولت کاملاً فراگیر با حضور نمایندگان همه اقوام از جمله تاجیک، پشتون، هزاره و سایرین را تنها راه بازگشت ثبات، آرامش و توسعه این کشور دانست.

مهرالدین وزیر خارجه تاجیکستان هم با تبریک پذیرش عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، این تحول را فرصت جدیدی برای گسترش همکاریهای ایران و تاجیکستان دانست.

وی با اشاره به تحولات افغانستان، درباره ضرورت کمک‌های بشردوستانه به مردم این کشور در شرایط کنونی، بر ایده تشکیل دولتی فراگیر با مشارکت همه اقوام تاکید کرد.

کد خبر 522863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.