آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲۶ شهریور؛ ۴ فوتی و ۲۳۱ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز جمعه ۲۶ شهریورماه، اظهار کرد: طی ٢۴ ساعت گذشته ٩٠٣ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ١۶١ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ٢۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۲۳۱ نفر مثبت قطعی شد که ١٧٢ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۵٩ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_١٩ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۴۵٧ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ٣٨٩ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی توضیح داد: در ٢۴ ساعت گذشته چهار مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید_١٩ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ١۵١٠ نفر است.

شیرانی عنوان کرد: اکنون ۵٧ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان‌های سامان، فارسان و کوهرنگ به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت نارنجی، وضعیت شهرستان خانمیرزا زرد و وضعیت سایر شهرستان‌ها همچنان قرمز است.

کد خبر 522666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.