۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
تداوم آلودگی هوا در آسمان اصفهان

هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _جمعه ۲۶ شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب روی شاخص ۱۲۰ و ۱۴۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی روی شاخص ۱۵۸ و در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر بر روی شاخص ۷۰ و در وضعیت سالم است، سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی و استانداری به ترتیب روی شاخص ۱۲۰ و ۱۰۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۵۷ و ۱۱۲ در وضعیت سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، دستگاه سنجش کیفیت هوای مبارکه بر روی شاخص ۷۱ و در وضعیت سالم است.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده رهنان بر روی شاخص ۱۰۹ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و اکنون دستگاه سنجش کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب و فرشادی به ترتیب بر روی شاخص ۱۰۷ و ۷۸ است و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و سالم قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه جی بر روی شاخص ۱۸۶ و ناسالم برای عموم است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 522614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.