آنتی بادی کرونا تا چند ماه از ابتلا به بیماری جلوگیری می‌کند؟

محققان مشاهده کردند توانایی آنتی بادی‌ها در خنثی کردن کووید-۱۹ از اولین ویزیت که سه ماه پس از عفونت رخ داد، تا دومین ویزیت در شش ماه بعد، تفاوت چندانی نداشت.

به گزارش ایمنا، بر اساس مطالعه محققان دانشگاه میشیگان، اکثر بیماران مبتلا به عفونت خفیف کووید -۱۹ آنتی‌بادی‌هایی تولید می‌کنند که آنها را تا شش ماه از عفونت مجدد مصون نگه می‌دارد.

محققان تقریباً ۱۳۰ بیمار کرونایی را بین سه تا شش ماه پس از عفونت اولیه مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. سه بیمار در بیمارستان بستری شدند در حالی که بقیه به صورت سرپایی درمان شدند و عفونت خفیفی را تجربه کردند که علائم آن شامل سردرد، لرز و از دست دادن حس چشایی یا بویایی بود.

محققان مشاهده کردند توانایی آنتی بادی‌ها در خنثی کردن کووید -۱۹ از اولین ویزیت که سه ماه پس از عفونت رخ داد، تا دومین ویزیت در شش ماه بعد، تفاوت چندانی نداشت.

نتایج نشان می‌دهد که تقریباً ۹۰ درصد از شرکت کنندگان پاسخ آنتی بادی سنبله و نوکلئوکپسید را تولید کردند و همه آنها، بجز یک نفر در طول دوره پیگیری دارای میزان پایدار آنتی بادی بودند.

چارلز شولر، سرپرست تیم تحقیق، اظهار کرد: قبلاً این نگرانی وجود داشت که فقط افراد مبتلا به کووید -۱۹ شدید واکنش قوی آنتی بادی به عفونت را ایجاد می‌کنند، اما ما نشان می‌دهیم که افراد مبتلا به نوع خفیف کووید -۱۹ هم پس از ابتلاء به بیماری، آنتی بادی ساخته و آنها را حفظ می‌کند.

به گفته محققان، در حالی که برخی از مطالعات نشان داده‌اند که آنتی بادی‌ها علیه کووید -۱۹ با گذشت زمان کاهش می‌یابد، اما این یافته‌ها شواهدی قوی برای ایمنی طولانی مدت را برای کسانی نشان می‌دهد که مبتلا به نوع خفیف بیماری شده‌اند.

منبع: مهر

کد خبر 522537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مخیار IR ۰۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
    7 0
    بعد از حدود دو سال از شیوع، با وجود رعایت تمام اصول، از طریق پسرخاله‌ام کل اعضای شش نفره ما مبتلا به دلتا. دیم که یک ماه طول کشید تا خوب شدیم..اما الان نگرانم دوباره مبتلا بشیم. زمان بهبودی ما حدود یک ماه و نیم تا دو ماه پیشه.