۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
برخورد یک شی‌ عجیب به سیاره مشتری

اخیرا دو ستاره‌شناس آماتور موفق به ثبت تصویری از لحظه برخورد یک شی‌ مرموز به سیاره مشتری شده‌اند.

به گزارش ایمنا، این هفته یک شیء مرموز به مشتری برخورد کرد و باعث درخشش نوری شد که این لحظه توسط دو ستاره‌شناس و از فاصله ۳۸۲.۷۶ میلیون مایل دورتر ثبت شده است.

"هارالد پالسکه، یکی از آن دو فرد بود و هنگامی‌که در حال مشاهده سایه قمر آیوی مشتری بود، ناگهان متوجه این برخورد احتمالی شد.

ستاره شناس آلمانی در گفت‌وگو با Space Weather اظهار کرد: درخشش لحظه‌ای نور من را شگفت‌زده کرد.

پالسکه افزود: پس از دیدن آن نور روشن که به مدت دو ثانیه قابل مشاهده بود، به تمامی فریم‌ها نگاه کردم تا منشأ این نور را دریابم.

در صورت تأیید، این هشتمین برخورد ثبت شده به این غول گازی خواهد بود. اولین مورد در سال ۱۹۹۴ شناسایی شد.

ستاره‌شناس آماتور دیگری در برزیل نیز این رویداد را ثبت کرده است. "خوزه لوئیس پریرا" تجهیزات خود را در سائو کتانو دو سول در ایالت سائوپائولو در جنوب شرقی برزیل در ۱۲ سپتامبر مستقر کرد و سپس به مشاهده مشتری پرداخت.

"پریرا" در این باره اظهار کرد: در کمال تعجب در اولین ویدئو متوجه درخشندگی متفاوتی در این سیاره شدم، اما توجه زیادی به آن نکردم، زیرا فکر می‌کردم ممکن است مربوط به برخی پارامترها باشد و به طور معمول به تماشای خود ادامه دادم و به دلیل آنکه در کارم متوقف نشوم، اولین ویدئو را بررسی نکردم. صبح روز چهاردهم نتیجه را بررسی کردم و سپس اطلاعات را برای "مارک دلکرو" از انجمن نجوم فرانسه ارسال کردم و او تأیید کرد که این رویدادی که در فیلم قابل مشاهده است، یک برخورد است و این رویداد روز دوشنبه در ساعت ۱۸:۳۹ به وقت منطقه زمانی شرقی رخ داده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 522517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.